Öğrencilerin hazırladığı kıyafetler büyüledi

Kızılcabölük Hanife ve Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik spor Bayramı ve 15 Mayıs Milli Mücadele Günü kapsamında Forum Çamlık AVM’de düzenledikleri defile, izleyenleri büyüledi.

Öğrencilerin hazırladığı kıyafetler büyüledi

Kızılcabölük Hanife ve Ahmet Paralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik spor Bayramı ve 15 Mayıs Milli Mücadele Günü kapsamında defile düzenlendi. Uzun süredir hazırlanan öğrenciler, tasarımlarını kıyafete dönüştürdü ve Forum Çamlık AVM’de sergiledi. Defileye; Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Okul öğretmenleri ve veliler katıldı. Özellikle kırmızı elbise üzerindeki Atatürk resmi ve imzasının bulunduğu kıyafet ile yine kırmızı üzerinde ay ve yıldızın bulunduğu elbise yoğun alkış aldı ve ilgi gördü. İlk bölümünde Kızılcabölük dokumalarının sergilendiği defilede okulun öğrencileri kısa bir halk oyunu gösterisi sundu ve daha modern kıyafetlerin sergilendiği ikinci bölüme geçildi.

DEFİLEDE 30 ÖĞRENCİNİN 45 TASARIMI YER ALDI

Moda Tasarım Bölümü öğretmeni Ayşe Koşan; “Bugün defilemizde alan öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 45 kıyafet gördük. Ayrıca defilemizde 30 öğrencimiz yer aldı. Defilemizin birinci bölümünde yöresel dokumaların ve gerçekten de tekstilin başkenti olan Kızılcabölük dokumalarını sergiledik. Defilemizin ikinci bölümünü ise hem günümüz, hem de 19 Mayıs Haftası olması sebebiyle biraz tarih biraz da günümüzden bir harmanlama yaparak oluşturduk” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Defile ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ali Ozgan; “Okulumuzun Moda Tasarım alanı öğrencilerinin yıl başından itibaren geleneksel ve modern olarak iki alanda hazırlamış olduğu kıyafetleri, Forum Çamlık AVM’nde yine öğrencilerimiz ile birlikte sunduk. Özellikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı haftasına bu defilemizi denk getirmeye çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HEPSİNİN EMEĞİNE SAĞLIK”

Defilede öğrencileri yalnız bırakmayan Tavas Kaymakamı Recep Öztürk; “Öncelikle Kızılcabölüğümüz tekstili ve dokuması ile meşhur olan bir mahallemiz. 19 Mayıs Haftası’na ve 15 Mayıs Milli Mücadele Günümüz ile aynı zamana denk gelmesi çok kayda değer ve önemli bir gün. Bugün birbirinden değerli öğrencilerimizin el emeği, göz nuru olan, bütün bir yıl üzerinde çalıştıkları kıyafetlerini gördük. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsinin emeğine sağlık” diye konuştu.

“BU OKULLARIMIZA DESTEKLER ARTTIRILMALI”

Öğrencileri başarılı bulduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki; “Denizlimizin bir tekstil kenti olması gerçekten boşuna değil. Çocuklarımız da bu sanatı ve bu özelliğimizi yıldan yıla daha ötelere taşıyor. Dünya devleri ile de buralarda alınan eğitimler sayesinde yarışabilir ve önlerine geçebilir hale geliyoruz. Bu nedenle de bu liselerimiz ve hatta buna dair kurulmuş olan üniversitelerimiz çok önemli bir yere sahip. Bu okullarımız daha güçlendirilerek, şekillendirilerek desteklerin arttırılması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER