ÖĞRETİM ÜYESİ HAYRİ ÜN ÇOBANLIĞA BAŞLADI

ÖĞRETİM ÜYESİ HAYRİ ÜN ÇOBANLIĞA BAŞLADI

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin önceki dönem Başkanı ve KHK ile PAÜ’den ilişkisi kesilen Doç. Dr. Hayri Ün, Çal İlçesi’ne bağlı Ortaköy’de koyun çobanlığına başladı.

Sosyal medyada “Dedelerimin mesleği” diyen öğretim üyesi Doç Dr. Hayri Ün, “Burada hayat var. Çal Ortaköy dağda Koyun sürüsünün yanındayım. Biraz soğuk mu, ne? Bu devirde herhalde en huzurlusu. Başımıza ne gelirse gelsin, tüm zorlamalara inat, Yurt Sevgisi,  Hoşgörü, Dürüstlük, İş Kalitesi ve Girişimcilikten vazgeçmeyelim. Evimi satıp ondan elde ettiğim sermaye ile. (1) Yap sat işi (2) Koyun besiciliği işi yapacağım. 2 aydır onu araştırıyorum. Bekilli'de 150 dönüm bir arazi buldum. Satın alıp 200 koyun ile başlayıp 1000 koyuna çıkarmayı hedefliyorum.” Diyor.

Sosyal medya’da evinin satılmasına razı olmayanlara yanıt veren Ün, “2007 yılında başlayıp, 2013 yılında aile büyüklerimizin katkıları ile tamamladığımız, Arsası 23 yaşında. Vefat eden dedemden kalan evimiz satılıktır. Mesajı görünce lütfen içinizden (keşke satılmasa demeyin) Dua yerine geçer.  (Hayırlısı ile satılsın) diye dua edin olur mu?” diye yazıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER