ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞ GÜNÜ KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

ÖĞRETMEN OKULLARININ KURULUŞ GÜNÜ KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şubesi Türk Halk Müziği Korosu ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Topluluğu iş birliğinde düzenlenen ‘Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 170’inci Yıldönümünü Anma Konseri’ne Denizlililer yoğun ilgi gösterdi.

16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluşunun 170’inci yıldönümünü dolayısıyla, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şubesi Türk Halk Müziği Korosu ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Topluluğu iş birliğinde ‘Öğretmen Okullarının Kuruluş Günü Konseri’ düzenlendi. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere; Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Kevser Erbeği, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Tuncel, üyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Koro şefliğini Gülay Özdoğan’ın üstlendiği konserde birbirinden güzel eserler seslendirildi. Katılımcılar eğlenceli dakikalar yaşadı.

“ULUSLARI KURTARACAK OLAN YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR”
Etkinlikte konuşan Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Kevser Erbeği; “Öğretmen toplumun şekillendiren önemli unsurlardan biridir. Toplumun kuruluşunun maddi öğelerinden öte en önemli unsuru eğitim ve öğretimdir. Bu unsurun lokomotifi de öğretmenlerdir. Güçlü bir Devlet, huzurlu bir gelecek ancak çocukların ve gençlerin eğitilmesi ile mümkündür. İyi bir eğitimin yapılması için de öğretmenlere ihtiyaç vardır. Öğretmen yetiştirmeye önem veren toplumlar milletin takdirini kazanırlar. Bu toplumları çağdaş, uygar ve şerefli konuma getirecek olan kişiler öğretmenlerdir. Onun içindir ki Mustafa Kemal Atatürk yeni Türkiye’nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Bu nedenle ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Sözüyle öğretmen yetiştirmenin önemini anlatmıştır. Bizler de öğretmenlik ruhunun kazandırıldığı öğretmen yetiştirmede niteliğin önemsendiği nice 170’inci yıllar diliyoruz” dedi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER