Öğretmenler Günü etkinlikleri fotoğraf sergisiyle başladı

Hafta boyunca kutlanacak olan Öğretmenler Günü, İl Milli Eğitim Müdürüğü’ndeki ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Sergisi’ ile başladı.

Öğretmenler Günü etkinlikleri fotoğraf sergisiyle başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hafta boyunca bir dizi etkinliklerle kutlanacak. Program, İl Milli Eğitim Müdürüğü’ndeki ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Sergisi’ ile start aldı. Müdürlüğün fuaye alanında gerçekleştirilen fotoğraf sergisi açılışına; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Müdür Ekici; “Güçlü Türkiye, güçlü gelecek ve mutlu çocuklar ilkesiyle hareket eden, çocuklarımıza yön veren, ışık tutan ve ülkemizin geleceğini şekillendiren değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin köklü sonuçlar vermesi; ancak irfan ordusuyla mümkündür’ sözleri öğretmenliğe atfedilen değeri bizlere göstermektedir. Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşması öğretmenlerimizle olacaktır. Denizli’nin, Türkiye’de akademik, sosyal, kültürel ve sportif olmak üzere birçok alanda başarılı olmasının mimarı, şehrimizin bu tacı giymesinin en önemli unsuru kıymetli öğretmenlerimizdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hafta boyu gerçekleştireceğimiz etkinliklerle dolu dolu kutlayacağız. Hazırlığını yaptığımız bu etkinliklerden biri olan fotoğraf sergisinde katkısı olan değerli öğretmenlerimize, emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sergi Açılış kurdelesini PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can ile birlikte kesen Müdür Ekici serginin hayırlı olmasını dileyerek tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutladı. Müdür Ekici ve beraberindekiler, öğretmenlerin çektiği fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdi. 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle ‘Bugün Senin Öğretmenim!’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Müdür Ekici ve Prof. Dr. Can takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER