Öğretmenler Günü yağmur altında kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Denizli Valiliği önünde tören düzenlendi. Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Öğretmenler Günü yağmur altında kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla verilen “Millet Mektebi Başöğretmeni” unvanını kabul etmesinin yıl dönümünde kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Denizli Valiliği önünde tören düzelendi.

Öğretmenler Günü kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğretmenlerle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Müdür Ekici, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu belirtti.

Müdür Ekici, şunları kaydetti: “Öğretmenlerimiz, mesleklerin en yücelerinden birini icra etmektedirler. Tüm öğretmenler, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle büyüterek onları bilgi ve becerilerle donatmayı amaç edinen kişilerdir. Bu kutsal görevi yerine getirmenin haklı gururunu yaşayan öğretmenlerimiz, yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışarak geleceğimizi omuzlarında yükseltmektedirler.” Müdür Ekici ve beraberindekiler, törenin ardından Denizli Valisi Ali Fuat Atik’i ziyaret etti.  (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER