ÖĞRETMENLER TİYATRO OLUŞTURDU, ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLDU

ÖĞRETMENLER TİYATRO OLUŞTURDU, ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLDU

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğretmenleri bir araya gelerek çocuklara örnek olmak adına bir tiyatro düzenledi. Hem senaryoyu yazan hem de oynayan öğretmenler oyunda öğrencilere hazır gıdaların ve abur cuburların zararları ile Obezite’den kaçınma yolları hakkında bilgiler verdi.

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğretmenleri Ayşegül Ülkülü, Dilek Taşkın, Özlem Sağbaş, Şadiye Kalay ve Ümmü Baysal bir araya gelerek öğrencilerine örnek olmak adına ‘Sağlıklı Olmak, Mikrobu Nasıl Yendik’ isimli bir tiyatro oyunu hazırladı. Oyunda öğrencilere; hazır gıdaların ve abur cuburların zararları ile Obezite’den kaçınma yolları hakkında bilgiler verildi. 160 öğrencinin ve velilerin ilgiyle izlediği oyun büyük beğeni topladı. Oyunda doktor rolünü canlandıran Ümmü Baysal; “Abur cubur ve hazır gıdaların çocuklarda yarattığı olumsuz etkilere dikkat çekmek, sağlıklı beslenme ve Obezite’den kaçınma yollarını anlatmak ve temizlik kurallarını öğretmek için çocuklara oyun hazırladık” derken, mikrop rolüne hayat veren Özlem Sağbaş ise; “Çocuklar kendi öğretmenlerini sahnede görünce oyunu daha dikkatli bir şekilde, ilgiyle izlediler” diye konuştu.

“HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER”
Amaçlarının çocuklara sağlıklı yaşam kurallarını hatırlatmak olduğunu vurgulayan Ayşegül Ülkülü sözlerinin devamında şunları aktardı: “Oluşturduğumuz ‘Büyüyorum Parti’sinde onlara küçük bir sürpriz yapmak istedik. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Hem eğlendiler hem öğrendiler.”

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER