Öğretmenlerin Pamukkale’de balon keyfi

Denizli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında bir grup öğretmen, sıcak hava balonuna binerek beyaz cennet Pamukkale'yi havadan izleme fırsatı buldu.

Öğretmenlerin Pamukkale’de balon keyfi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında beyaz cennet Pamukkale'de balon turu düzenlendi. Etkinlik dolayısıyla Pamukkale Mahallesi’ndeki Kocaçukur Mevkisi’nde bir araya gelen 45 öğretmen, Türk Bayrakları ve "İyi ki varsın öğretmenim" yazılarıyla süslenen iki sıcak hava balonuna bindi. Balonlarla yaklaşık bin metreden Pamukkale'nin eşsiz güzelliğini deneyimleme fırsatı bulan öğretmenler, yaklaşık 40 dakikalık tur sonrası iniş yaptı. Organizasyonlarda tüm öğretmenleri ağırlamak istediklerini belirten İl Mili Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Vural, imkanlar dahilinde çeşitli yarışma ve projelerde kenti temsil eden 45 öğretmeni tura çıkardıklarını anlattı. Balon turunun güzel bir anı olduğunu düşündüğünü aktaran Vural, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladıklarını da ifade etti.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Tura katılan öğretmenlerden Şükrü Kömürcü, 35 yıllık öğretmen olduğunu, ilk kez balon seyahatine çıktığını belirterek kendilerine sağlanan imkandan dolayı teşekkür ettiğini ifade etti. Balon turunun çok güzel bir hediye olduğunu belirten Öğretmen Emine Horzum, tura katılan çoğu öğretmenin ilk kez balon deneyimini yaşadığını aktardı. Balon turunun kendileri için sürpriz olduğunu belirten Öğretmen İzzet Yıldırım, “24 Kasımlara böyle girmek bizi daha da motive ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Öğretmenlere balon turu düzenleyen Nevzat Köse de Pamukkale'de uçuş yapan 40 balonla bölgenin eşsiz güzelliğini havadan deneyimleme imkanı sağladıklarını, bu özel günde de öğretmenleri unutmadıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER