'ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GÖNÜL İŞİDİR'

'ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GÖNÜL İŞİDİR'

Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, eğitim ve öğretim sisteminin gelişen şartlara uygun olarak her geçen gün daha da milli bir kimlik kazandığını söyledi. Şahin Tin; “Öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretim alanında toplumumuzu ilmek ilmek dokuyan fedakâr gönül insanlarıdır” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği ve millet mekteplerinin açıldığı gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle mesaj yayımladı.

“NE YAPSAK AZ, NE SÖYLESEK KİFAYETSİZ KALIR”
Eğitimin her şeyin başı olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesi ancak eğitimli bir nesille mümkündür. Bu anlamda ülkemizin geleceğe başarıyla ilerlemesinde en büyük pay şüphesiz öğretmenlerimize aittir. Bu vesileyle bir kez daha ifade etmek isterim ki, eli öpülesi öğretmenlerimize ne yapsak az ya da ne söylesek kifayetsiz kalacaktır” dedi.

“EĞİTİM ORTAMLARI İYİLEŞTİRİLDİ”
 İktidar oldukları ilk günden beri özellikle eğitim alanına büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “Eğitim ortamlarını iyileştirdik. Derslik sayılarını artırdık. Teknoloji sınıfları oluşturduk. Kitapları ücretsiz dağıttık. Yardımcı materyallerin temini konusunda her türlü adımı attık. Devletimizin desteğini öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için seferber ettik. Eğitime ve eğiticiye yapılan yatırımı, devletimizin ilerlemesine güç veren, karşılığı olan en önemli yatırım olarak gördük. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı gün vesilesiyle kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış tüm Öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Ayrıca emekli öğretmenlerimizi saygıyla, görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205