OĞUZ, YENİ EĞİTİM YILI MESAJI YAYINLADI

OĞUZ, YENİ EĞİTİM YILI MESAJI YAYINLADI

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2016-2017 eğitimve öğretim yılının başlaması nedeniyle öğretmenler ve öğrenciler velilerinehitaben bir mesaj yayımladı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “İyi yetişmiş birnesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye''ninyolu da eğitimden geçmektedir. 
Bu anlamlı haftada, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız,okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz eğitim ve öğretimehazır, sevgiye susamış körpecik fidanlara kavuşmanın mutluluk ve heyecanıiçinde iken çok kıymetli anne babalar, çocuklarının okula başlamasının gurur vecoşkusunu yaşamaktadır” dedi.

“Değerli Meslektaşlarım” diye öğretmenlere hitaben eden İlMilli Eğitim Müdürü Oğuz, 
“İnsanlar, eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerinideğil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillereaktarır.  İyi bir insan olmak, iyi birvatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmekancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Evrensel değerlerin yanında millideğerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını özümsemek kendinegüvenen, hür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğetaşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuzen büyük görev, siz öğretmenlerimize düşmektedir” diye belirtti.

“Değerli anne-babalar” diye öğrenci velilerine seslenenMüdür Oğuz, “‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımızaiyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyişekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.  Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almışvatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yeralacaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimliinsan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızıDenizli’mizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tümeğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 eğitim-öğretimyılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER