Okan Konyalıoğlu, DSO başkanlığına adaylığını açıkladı

Denizli Sanayi Odası Başkanvekili İsmail Okan Konyalıoğlu, önümüzdeki aylarda yapılacak olan Denizli Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanvekili İsmail Okan Konyalıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek; ekim ayında yapılması planlanan DSO seçimleri öncesinde başkan adaylığını açıkladı. Şuana kadar tek aday olduğunu ifade eden Konyalıoğlu, uzun istişareler sonucu bu kararı aldığını söyledi. Konyalıoğlu, “Yaklaşık 15-16 yıldır sivil toplum gönüllüsüyüm. Birçok arkadaşımla yollarımız kesişti. Bu arkadaşlarımızla da bölge, dernek, odalar ve OSB için mücadele ettik. Arkadaşlarımla da yaptığım uzun istişareler sonucunda yaklaşık 10 gün önce Denizli Sanayi Odası Başkanlığı’na adaylığımı açıklamaya karar verdim. Bugün ise bunu resmi olarak Denizli halkına ve sanayisine paylaşmak istiyorum” dedi.

“DENİZLİ, ÜRETMEYE DEVAM EDEN BİR ŞEHİR”

Denizli sanayisinden de bahseden Konyalıoğlu, “Denizli sanayisi tekstilin lokomotifi olduğu, değer üretmeye devam eden bir şehir. Lokomotif tekstil sektörünün diğer sektörlere de büyük katkısı var. Denizli ihracatının an itibariyle yüzde 40-45’i tekstil sektöründen. Tekstil sektörü bizim diğer hizmet, makine, üretim sektörüne büyük değerler ürettiğinin bilincindeyiz. Bu yolculuğu çıkarken merkezimize aldığımı konulardan bir tanesidir. Başta tekstil olmak üzere, birçok sektörde dünya ile entegre bir hızla gelişme göstermek durumundayız. Bunun için de gerçekçi projeler oluşturmalı, DTO’nun Teknik Tekstil Projesi gibi oluşmuş olanlara da destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“STK YÖNETİMİ TECRÜBELERİM VAR”

DSO Başkanlığı’na ve yönetimine neden talip olduklarını da açık sözlülükle dile getiren Konyalıoğlu, “Benim çok ciddi STK yönetimi tecrübelerim var. Yaklaşık 15 yıl boyunca, arkadaşlarımla birlikte başarılı ve vizyonel işlere imza attık. Aynı zamanda 4 kuşaktan sanayici bir aileden geliyorum. Sanayicinin derdini, en iyi bilenlerdenim. DSO Başkanvekili olarak, zaten yönetimsel olarak işin içindeyim. Yaşadığımız ve üreterek kazandığımız bu şehre bu ülkeye karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklardan hiçbir zaman kaçmadım. Ben ve aynı düşüncede olan ekip arkadaşlarım da, canı gönülden bu yolculuğa çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Çok şey yapacağımıza inanıyoruz. Diğer türlü, fonksiyonel olamayacağımız hiçbir koltuğa ne ben, ne de ekip arkadaşlarım talip olmayız” şeklinde ifade etti.

“BU SÜREÇ 20 YIL ÖNCE BAŞLADI”

Adaylık sürecinin 20 yıl önce başladığını ifade eden Konyalıoğlu; “Sizler de bu sürecin çoğunda kurum olarak, kişi olarak eşlik ve tanıklık ettiniz. Şuana kadar birçok sivil toplum kuruluşunun hemen hemen her organında aktif olarak çalıştım ve bunlar, gönüllülük esaslı işlerdi. Her zaman bölgeye ne yapabilirim iç muhasebesini yapan bir kişiyim. Bu süreçlerde DEGİAD ile başlayan bu yolculuğu DESİAD oldu, KALDER oldu, GESİFED oldu Çardak OSB oldu. Birçok farklı organizasyonun içerisinde yer aldım ve her organizasyonun içerisinde de farklı farklı arkadaşlar edindim. Hepsi üretimin içinden gelen, değer üretmenin peşinde olan, kendi iaşesini, çalışanının, ailesinin iaşesini çıkarmak kavgasını verirken bir yandan tasarruflarıyla da bölgeye katkı koymaktan çekinmeyen arkadaşlardı. Hayatım bu arkadaşlarla bu çevremle geçtiği için bu arkadaşlarımın artık bana şöyle bir baskısı oldu; ‘Başkan, yıllardır birlikteyiz. Hep birbirimizle bir şeyler yaptık. Bölgeye katkı koymayı istedik. Gel bunu taçlandıralım. Yine hep birlikte buradaki mozaiği daha da büyütelim. Yani bir derneğin, bir organizasyonun, bir ilçenin, bir kurumun alanında kalmasın büyük bir mozaik olsun.’ Denizli Sanayi Odası’nı da bu şekilde gördük. Şuana kadar yaptığımız çalışmaların birikimlerimizin, her konudaki birikimlerimizin; ‘Hem iş, sanayi, sosyal, entelektüel birikimlerimizi hep birlikte değerlendirelim’ dedik. Arkadaşlarımın bu konuda çok iradesi oldu. Ben de kırmadım arkadaşlarımı, hep birlikte bir yola çıktık. Denizli sanayisine katkı koyarak, Denizli insanına katkı koyacağımıza çok inanıyoruz. İnşallah hayırlısı olur; bizim için, ekibim için, bölge halkı, bölge sanayicisi için biz iyi olacağına inanıyoruz, çok motiveyiz ve bu anlamda mutluyuz” şeklinde ifade etti.

“MERKEZİNDE DENİZLİ SANAYİ ODASI OLACAK”

Aynı zamanda Çardak Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı görevini de yürüttüğünün altını çizen Konyalıoğlu, şunları kaydetti: “İnsan hayatını bir kıt kaynak olarak görürsek; bu kıt kaynağın en optimal şekilde değerlendirilmesi lazım. Sonuçta bir zaman mefhumu var. Günü gelince tabii ki değerlendirilecek. Yani Okan Konyalıoğlu ve ekibinin kendisini beslemesi de gerekiyor. Sadece bu işlere dalıp da hem kendi işimizi hem de kendi iç entelektüel sosyal yapımızı zedelemeden götürmemiz lazım. Öte yandan da bir girdi olması lazım. Beslenmemiz, okumamız, gezmemiz, seyretmemiz lazım ki oradan bir şeyler edinelim. Biz bunu bir çıktı olarak çevremize yayabilelim. Bu da bir kıt kaynak ve zaman anlamında söylüyorum. Büyük ihtimalle merkezinde Denizli Sanayi Odası olacak. Diğerleri ile ilgili de zamanı gelince bakacağız. Çünkü Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde de oluşturulması gereken, oturması gereken taşlar oluşacaktır. Birçok görevimi benimle birlikte yapan, benden daha iyi yapabilecek arkadaşlarım var. Sonuçta biz de birilerinden devraldık, birilerine devretmemiz gerekiyor. Bu şekilde devam eder diye değerlendiriyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER