Oktay Mersin: “Ormanları korumayı öğrenmemiz gerek”

Ülke genelinde yaşlanan orman yangınlarına ilişkin açıklama yapan Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin; “Doğanın düzeninin bozulması, insan hatası ya da sabotaj, sebebi ne olursa olsun öncelikli olarak ormanları korumayı öğrenmemiz gerekiyor” dedi.

Oktay Mersin: “Ormanları korumayı öğrenmemiz gerek”

Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin, son günlerde ülke genelinde yaşanan orman yangınlarına ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

Başkan Mersin; “Geçen hafta yaşadığımız sel felaketinden sonra ülkemizin farklı yerlerinden gelen orman yangını haberleri hepimizi derinden sarsmış, can kayıplarının olması acımızı daha da artırmıştır. Doğanın düzeninin bozulması, insan hatası ya da sabotaj, sebebi ne olursa olsun öncelikli olarak ormanları korumayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunu devlet, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, vatandaş olarak 7 den 70'e hepimiz el birliğiyle mutlaka başarmalıyız. Bir orman yangınının söndürülmesinin teknik açıdan zorluklarının farkındayız fakat tüm eksiklikleri ivedilikle gidermeliyiz. Federasyon olarak bu konuda ne yapabileceğimizi görüştük ve Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'na bağlı 11 derneğimizin desteğiyle DOÇEV'le orman oluşturma çalışmalarına başladık. Yangınların bir an önce kontrol altına alınmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER