Oktay Mersin: "Yaptırımların tam yerinde uygulanması gerekiyor"

Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği (KAGİDER), ‘İş Dünyasında İletişim Ağı’ projesi kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizlili kadın girişimcilerle buluştu. GESİFED Başkanı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, etkinlik öncesi DRT ekranlarına açıklamalarda bulundu.

Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği (KAGİDER), ‘İş Dünyasında İletişim Ağı’ projesi kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizlili kadın girişimcilerle buluştu.

GESİFED Başkanı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, etkinlik öncesi yaptığı açıklamada "Günümüz dünyasında, Türkiyemizde kadın cinayetlerinin olduğunu, olmasını, haberlerinin söylenmesi, konuşulması bana zül geliyor gerçekten. Bunların bir an önce önlenmesi lazım. Tabii ki birtakım şartların, birtakım yaptırımların yerine gelmesi gerekiyor. İstanbul Anlaşması’nın hızlı bir şekilde tekrar gündeme gelmesi gerekiyor. Bu konulardaki cezaların, yaptırımların tam yerinde uygulanması gerekiyor. Ardında başka ajandalar, başka düşünceler olmadan bu yaptırımların olması gerekiyor ki bunların üzerine fazlaca gidilsin. Bir daha yaşanmamasını diliyorum. Sabaha kadar konuşulması gereken çok önemli bir konu ama kadın cinayetleri konusunu konuşmak bile zül geliyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2022, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER