“OKUL, BİREYİ HAYATA HAZIRLAYAN YERDİR”

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle mesaj yayımlayan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Aileden sonra en önemli basamak olan okul, bireyi hayata hazırlayan, gelişmesine katkı sağlayan toplu eğitim ve öğretimin verildiği yerdir” dedi.

“OKUL, BİREYİ HAYATA HAZIRLAYAN YERDİR”

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Güven, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci, veli, öğretmen, ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. Okulların açıldığı pazartesi gününün hem öğrenciler, hem veliler hem de öğretmenler için heyecan verici bir gün olduğunu belirten Başkan Güven, “Eğitim ve öğretim yuvası olan okullarımızda geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar aydınlık olacaktır. Aileden sonra en önemli basamak olan okul, bireyi hayata hazırlayan, gelişmesine katkı sağlayan toplu eğitim ve öğretimin verildiği yerdir. Çivril Belediyesi olarak biz de eğitim için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan tüm imkanlarımızı seferber ettik, aynı ilke ile çalışmalarımıza bundan sonrada devam edeceğiz” dedi.

Eğitimin ve öğretimin baş mimarları öğretmenlere de mesaj veren Başkan Güven, “Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri sizler yetiştireceksiniz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, Çivril’e, Denizli’ye ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211