OKUL WEB SİTELERİ KULLANIMINDA DENİZLİ BİRİNCİ SIRADA

OKUL WEB SİTELERİ KULLANIMINDA DENİZLİ BİRİNCİ SIRADA

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı meb.k12.tr alan adına sahip 53 bin 931 okul ve kurumlar arasında en çok kullanılan web sitesi; Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kurumların web sitelerini oluşturabilmelerini ve yönetebilmelerini sağlayan merkezi içerik yönetim sistemi MEBWEB’de, 93 bin 386 kayıtlı kullanıcı tarafından yönetilen, meb.k12.tr alan adına sahip 53 bin 931 kurum web sitesi yer almakta. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında tüm okul ve kurumlar arasında en çok kullanılan web sitesi Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  53 bin 931 kurum web sitesi içinde Türkiye genelinde kullanılma oranıyla birinci olan Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürü ve öğretmenlerini makamında kabul etti. Ziyarette Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, Okul web sitesi yöneticileri Okul Müdürü Mustafa Kösece, Müdür Yardımcısı Cem Güncan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatih Babur hazır bulundu.

“TÜRKİYE’DE EN ÇOK TAKİP EDİLEN OKUL WEB SİTESİDİR”
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Okulumuzda yapılan projeler, faaliyetler sitede yayınlandıkça öğrencilerimizin kendilerini daha rahat ifade ettiği, kendilerini okula ait hissettiklerini ve öğretmen-öğrenci sinerjisi yakalayarak üstün bir kurum kültürü oluşturduğumuzu gördük. Okulumuzda bu çalışmaların olumlu yansımaları oldu. Yapılan projelere öğrencilerin de katılımı sağlanarak daha da gelişmesi fırsatı yakalandı. 2018 Şubat ayı itibariyle Okul Web Siteleri Etkin Kullanım Performansı sıralamasında Türkiye 1.’liği okulumuzdadır. Okulumuzun web sitesi şuanda Türkiye’de en çok takip edilen okul web sitesidir. Özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi. Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü ve web sitesini yöneten öğretmenler Müdür Oğuz’a yaptıkları çalışmalar ve projeleri hakkında bilgiler sundular.  Oğuz, web sitesini yöneten öğretmenlere göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı günün anısını hediyeler verdi.

KALE ETHEM ÖZSOY ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNİN YÜRÜTTÜĞÜ PROJELER;

1-            “Kuşaklar Arası Köprü” Projesi

2-            “Bir Fidan da Senin Olsun” Projesi

3-            “Milletin Efendileri” Projesi

4-            “Model Öğrenci” Projesi

5-            “Telefonu Bırak Derse Odaklan” Projesi

6-            Veli Ziyaretleri

7-            “Sıkça Yapılan Yanlışlara Doğrular” Projesi

8-            Bağımlılıkla Mücadele Seminerleri

9-            “Ethem Özsoy Ç.P.A.L “OKU”yor! Projesi

10-         “Bir Göç Hikayesi” Projesi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER