Okullar kapandı, Büyükşehir havuzları doldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezi ve ilçelerde hayata geçirdiği kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksleri yaz tatilinde çocukların uğrak mekanı oldu. Sıcak havalardan bunalan binlerce çocuk modern tesislerde hem eğleniyor, hem de yüzmeyi öğreniyor.

Okullar kapandı, Büyükşehir havuzları doldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezi ve ilçelerde hayata geçirdiği kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksleri yıl boyunca 7'den 70'e tüm vatandaşlara hizmet verirken, yaz tatili ile birlikte özellikle çocukların uğrak mekanı olmaya başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl açtığı Yaz Spor Okulları kapsamında 1. dönem yüzme kurslarına 7 bin 500 dolayında vatandaş kayıt yaptırdı. Yaz tatili olması nedeniyle özellikle çocuklar yüzme kurslarına yoğun ilgi gösterdi. Sıcak havalardan bunalan çocuklar Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren kapalı yüzme havuzlarında hem eğleniyor hem de yüzmeyi öğreniyor. Yüzme kurslarının 2. dönem kayıtlarının Temmuz ayı sonunda başlayacağı açıklandı.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, özellikle çocukların ve gençlerin sporla iç içe yaşaması için hayata geçirdikleri yatırımlara olan yoğun ilginin kendilerini de mutlu ettiğini kaydetti. Denizli'de yaşayan herkesin spor yapması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Yaz tatilinde çocuklarımız, gençlerimiz ve her yaştan hemşehrimiz ücretsiz kurslarımıza büyük ilgi gösteriyor" dedi. Çocukların mutluluğunun her şeye değeceğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Şehrimizde yaşayan herkesin mutlu olabilmesi için gece gündüz gayret etmeye devam ediyoruz. İnşallah Denizlimizde yüzme bilmeyen kimse kalmayacak” dedi.

“7 YAŞ VE ÜSTÜ TÜM ÇOCUKLARIMIZI KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Yüzme Antrenörü Aydın Kocadurdu; “Okulların kapanmasıyla beraber kurslara ilgi, alaka daha fazla. Çocukların yaz tatilini güzel geçirmelerini sağlıyor, yüzme öğretiyoruz. 7 yaş ve üstü tüm çocuklarımızı kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

ÇOCUKLAR MUTLU

Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksleri’nden faydalanan çocuklar verilen hizmetten oldukça memnun kaldıklarını ifade etti. spor kompleksine geçen yıl da geldiğinin altını çizen Nisanur Başkaya; “Geçen yıl 2 dönem buraya geldim, yaz döneminde de geliyorum. Yüzmeyi öğrendim, 2 metrelik havuzda yüzebiliyorum. Çok eğlenceli ve çok faydalı” dedi. Yüzmenin çok faydalı olduğunun altını çizen Doğukan Özmen, şunları söyledi: “Bu sene ilk kez geldim, yüzmeyi yavaş yavaş öğreniyorum. Yüzmek çok faydalı. Seneye de gelmeyi planlıyorum.” Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksleri’nde çok eğlendiğinin altını çizen Yunus Emre Selim, “Burada çok güzel vakit geçiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. Yüzmeyi sevdiğini belirten Yunus Emre Erdem, şunları aktardı: “Yüzmeyi çok seviyorum ve çok eğlenceli. Yüzme kursu çok eğlenceli, yararı oluyor. Gelecek sene de geleceğim.” Önümüzdeki yıl da Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksleri’ne geleceğinin altını çizen Buğra Coşkun; “Yüzme, bizim için çok yararlı, hem spor hem de eğlence. Gelecek sene de gelmeye çalışacağım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER