OKULU BAŞTAN YARATTILAR, İLK HEYECANA ORTAK OLDULAR

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Denizli ekibi ve Pamukkale Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu’na bağlı üyeler, Pamukkale İlçesi’ndeki Karakova İlköğretim Okulu’nun fiziki şartlarını iyileştirdi. Okulların açıldığı ilk gününde de öğrencileri yalnız bırakmayan ekip, gün boyunca çocuklarla vakit geçirerek, onların sevinçlerine ortak oldular.

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Denizli ekibi ve Pamukkale Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu tarafından yürütülen ‘AKUT İle Bir Gün’ projesinin yeni eğitim öğretim yılının ilk etkinliği;  Pamukkale İlçesi'nde bulunan Karakova İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.

AKUT Denizli ekibi ve Pamukkale Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu’nun gönüllülerinin 15-16 Eylül tarihlerinde yapılan etkinliğinde; üyeler, boya ve tadilat yaptılar ve tiyatro sahnesi oluşturdular.

Okulun fiziki şartlarının iyileşmesine katkı sağlayan ve 17 Eylül Pazartesi Günü de çocuklar ile bir gün geçiren gönüllüler, öğrencilerin ilk okul günü heyecanına ortak oldular. Ayrıca gönüllüler, okula kitap bağışlayarak, sınıflarda kütüphane oluşturdu ve öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye ettiler. Gerçekleştirilen iyileştirme çalışmalarının ardından, ilkokul öğrencilerine ‘afet bilinçlendirme’ konusunda afet bilinçlendirme semineri verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper Patır
Alper Patır - 4 yıl Önce

Harikasiniz

SIRADAKİ HABER