OKUMA YAZMA ÖĞRENENLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

OKUMA YAZMA ÖĞRENENLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Denizli’de yetişkinlere yönelik başlatılan okuma yazma kurslarından mezun olan 4 bine yakın kursiyer için temsili belge dağıtım töreni yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde devam eden kurslardan mezun olan kursiyerler için sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve ilçe protokolünün katıldı. Törende mezun olan 4 bine yakın kursiyer adına 40’a yakın kursiyere temsili sertifikaları dağıtıldı.

82 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
Törende 82 yaşında okuma yazma öğrenen Mustafa Kayhan en dikkat çeken isimler arasında oldu. Bir ailesi üyesinin yardımıyla törene gelen Kayhan, ailesinin kendisini hayvanlara bakmak için okula göndermediğini ama azmederek sonunda okuma-yazma öğrendiğini dile getirdi. Kayhan, 82 yaşında olmasına rağmen okuma-yazma bildiğine dair sertifika aldığı için çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

VALİ KARAHAN: “DEVLET OLARAK EKSİKLİĞİN FARKINDAYIZ”
Denizli Valisi Hasan Karahan, “ Hayırlı bir iş yapıldı.  Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İnatla devam ettiniz ve öğrenmenin yaşının olmadığını bir kez daha gösterdiniz. Bizde devlet olarak bu eksikliğin farkındayız. Birazda utanç duyuyoruz. Bu zamanda okuma yazma bilmeyenlerin olmasının utancı bize yeter. Sizler olmasınız bizim çalışmamızın bir anlamı olmazdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OĞUZ: “TÜRKİYE’DE 4’ÜNCÜ SIRADAYIZ” 
Törende konuşan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “  Kurslarımız 2008’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde açıldı. Bu yıl kurslarımıza 4 bin kişi katıldı. İl olarak çok sevinçliyiz. Türkiye ortalama okumaz yazmaz seviyesi yüzde 4.5 seviyesinde, Denizli olarak seviyemiz 1.66. Türkiye’de 4’üncü sıradayız. Bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211