OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ'NDE KURSLAR BAŞLADI

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ'NDE KURSLAR BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi  Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kampanyası kapsamında Denizli’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezleri’nde kurslar açıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi  Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kampanyası Denizli’de start aldı. Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezleri’nde kurslar açıldı. Kursa; Denizli Valisi Hasan Karahan ziyaret etti. Pamukkale ve Merkezefendi Halk Eğitim Merkezleri’nde açılan kurslara ziyarette bulunan Vali Karahan; kursiyerlerle sohbet ederek; göstermiş oldukları azim ve başarılarından dolayı tebrik etti. Vali Karahan; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında ilimizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yapıldı ve bugün itibari ile de kurslarımız başladı. Bu süreçte mümkün mertebe okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşarak, kurslara katılmalarını sağlamak istiyoruz. Amacımız ilimizde tek bir okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın kalmaması. Kursların ardından vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde işlemlerini kimseden yardım almadan ve kolayca yapabileceklerine inanıyorum. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

"OKUR YAZARLIK BELGESİ" VERİLECEK
Okuryazarlık Seferberliği kapsamında 2018 yılında 275 kurs açıldı. Bugün itibariyle bin 717 kişiye ulaşılmış olup; kursların açılmasına, 1.ve 2. kademe seviye tespit sınavlarının yapılmasına devam edilmekte. Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarının ilk dönemi; 5 Şubat-15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsıyor. Bu kapsamda, 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezleri’nce il ve ilçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan tarama çalışmaları yapıldı. 5  Mart 2018 tarihinde kurslar başlatıldı ve 11 Mayıs´ta tamamlanacak. Birinci kademe okuma yazma kurslarını başarıyla bitirenlere "Okur Yazarlık Belgesi" verilecek.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER