ÖMÜR GEDİK VE PETEK DİNÇÖZ BULDAN FESTİVALİ’NDE SAHNE ALACAK

Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi tarafından organize edilen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali, 17-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında Yenicekent’te yapılacak.

ÖMÜR GEDİK VE PETEK DİNÇÖZ BULDAN FESTİVALİ’NDE SAHNE ALACAK

Geçtiğimiz yıl dünya yıldızları; Rumen şarkıcılar Alexandra Stan ve Otilia Bruma’nın sahne aldığı Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nde bu yıl, Ömür Gedik, Sevgi Petek, Ramazan Çelik, ve Petek Dinçöz sevenleriyle buluşacak.

Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi tarafından organize edilen Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali, 17-18-19 Ağustos 2018 tarihlerinde Yenicekent’te gerçekleştirilecek. Festivalde yarışmalardan konserlere, kültürel ve geleneksel organizasyonlara kadar pek çok etkinliğe yer verilecek. Bağlarıyla ünlü Yenicekent’te Üzüm Teşvik Yarışması ve Üzüm Ağası seçimi ilgi çeken etkinlikler arasında yer alacak.

YENİCEKENT FESTİVAL SANATÇILARI BELLİ OLDU
Bu yıl 23.sü yapılacak olan Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Sultaniye Üzüm Festivali’nde sahneye çıkacak sanatçılar da belli oldu. 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde; Ömür Gedik, Sevgi Petek, Ramazan Çelik ve Petek Dinçöz sahne alacak ve katılımcıları coşturacak. Yenicekent’te festivalin ilk günü olan 17 Ağustos Cuma günü Ömür Gedik sahne alacak. 18 Ağustos Cumartesi günü Ramazan Çelik ve Sevgi Petek sahneye çıkacak. Festivalin son günü, 19 Ağustos Pazar günü Petek Dinçöz’le final gerçekleşecek.

BAŞKAN GÜLBAY’DAN DAVET
Yenicekent’te, Tripolis Antik Kenti ile çekirdeksiz üzüm bağlarını tanıtmak amacıyla düzenlenen festival için hazırlıkların tamamlandığını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, “23. Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali’ne tüm halkımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.  Geçtiğimiz yıl 22’ncisi düzenlenen festival kapsamında dünyaca ünlü Rumen Şarkıcılar; Alexandra Stan ve Rumen şarkıcı Otilia Bruma sahne almıştı.

TOLGA ALP DÜZGÖREN

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211