ÖNCE SARHOŞ ETTİ SONRA PARALARINI ÇALDI

ÖNCE SARHOŞ ETTİ SONRA PARALARINI ÇALDI

Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde, İbrahim T.'yi (75) evlenme vaadiyle kandırarak 6 bin Lira değerinde altın takı aldırdığı, ardından götürdüğü pansiyonda sarhoş edip, altınlarla birlikte üstündeki 10 bin Lira parayı alıp kaçtığı öne sürülen N.P. (37), jandarma tarafından yakalanıp gözaltına alındı. N.P., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, geçen pazartesi günü, Karahayıt Mahallesi'ndeki bir pansiyonda meydana geldi. Pansiyonda sabah uyandığında soyulduğunu fark eden İbrahim T., jandarmaya başvurdu. İbrahim T., evlenme vadiyle kandırılıp götürüldüğü pansiyonda, kendisiyle evleneceğini söyleyen bir kadın tarafından, 6 bin Lira değerinde altın takı ile 10 bin Lira nakit parasının gasp edildiğini söyledi. Kadının eşgalini belirleyip çalışma başlatan jandarma ekipleri, pansiyonun bulunduğu bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yaşlı adamı gasp ettiği belirtilen kadının, N.P. olduğu tespit edildi. N.P., Pelitlibağ Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

“BANA SÜREKLİ ALIŞVERİŞ YAPTIRIYORDU”
Eşini daha önce kaybeden İbrahim T. jandarmaya verdiği ifadesinde, N.P.’nin kendisini evlenme vadiyle kandırdığını anlatarak, "Ben Bayramyeri Meydanı'nda otururken, yanıma yaklaşan kadın beni çok beğendiğini söyledi. Ardından 2 gün görüştük. Daha sonra benimle evlenmek istediğini söyledi, kabul ettim. Evlenmek için önce sarrafa giderek 6 bin Lira değerinde yüzük ve bilezikler aldık. Bana sürekli alışveriş yaptırıyordu. Ben de yanıma, bankadan çektiğim parayı aldım. Daha sonra pansiyona gitmek istedi. Karahayıt'ta gittiğimiz pansiyonda bana içki içirip, sarhoş etti. Kendimden geçmişim, sabah uyandığımda evlenme vadiyle kandırılıp, gasp edildiğimi anladım, şikayetçiyim" dedi.

ALTINLAR VE PARALAR ÜZERİNDE BULUNDU
Jandarmadaki sorgusunda suçunu kabul ettiği öğrenilen N.P.’nin üzerinde yapılan aramada, yaşlı adamdan gasp ettiği altınlar ve paralar bulundu. Adliyeye sevk edilen N.P., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER