' ÖNEMLİ OLAN DELEGE OLMAK DEĞİL, CHP'Lİ OLMAKTIR'

' ÖNEMLİ OLAN DELEGE OLMAK DEĞİL, CHP'Lİ OLMAKTIR'

' ÖNEMLİ OLAN DELEGE OLMAK DEĞİL, CHP'Lİ OLMAKTIR'
banner22

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan ve programda CHP delege seçimleri ve kongre süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Jeoloji Mühendisi Ahmet Divarcı, “Önemli olan partide delege olmak değildir. Önemli olan CHP’li olmaktır” dedi. 

Jeoloji Mühendisi Ahmet Divarcı, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Divarcı programda CHP delege seçimleri ve kongre süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

“ BUGÜN HALA BEN CHP’LİYİM DİYENİN ALNINDAN ÖPMEK LAZIM”
 1984 yılından beri CHP’nin içinde olduğunu vurgulayan Divarcı; “Çok değişik görevlerde bulundum. Tartıştım, dışlandım. Ama hiçbir zaman partime ya da partililerime küsmedim. Asla kendimi nadasa çekmedim. Önemli olan partide delege olmak değildir. Önemli olan CHP’li olmaktır. Hala bugün ‘ben CHP’liyim’ diyen insanları da alnından öpmek gerekir. 67 yıldır iktidar olmamış bir parti, devletin hiçbir nimetinden ne çocuğu ne kendisi nemalanmış ama hala ısrarla ‘ben CHP’liyim’ demiş. İşte bu çok önemli. Ben CHP’liyim. Partim ne görev verirse yaparım. Asla kırılmam” dedi.

 

“DANIŞMA KURULU TOPLANTILARININ YAPILMAMASI ÇOK BÜYÜK BİR EKSİK”
Danışma kurullarının yapılmayışının büyük bir eksiklik olduğunu belirten Divarcı; “2 yılda bir yapılan danışma kurullarıyla bu iş olmaz. Bu şuanda ki mevcut yönetimin eksiklerinden biridir. Biz defalarca söyledik. Bir kere yapıldı. Ancak o da yeterli kalmadı. Ortak akıl oluşturmamız gerekiyor. Bu kurulların devamlı şekilde yapılması gerekiyor. Orada insanlar fikirlerini beyan ediyorlar. Partililer birtakım hesaplarını orada görürler. Dışarıya da bu sıkıntılar yansımamış olur. Enerjilerini bu sayede partinin gelişimi için harcarlar. Danışma kurulu toplantılarının yapılmaması çok büyük bir eksik. Kongrelerde de bunun dile getirileceğini düşünüyorum. Mevcut başkan ve mevcut yönetime bu söylenecektir. Onlar öyle görmüşler. Partilimin de bunu değerlendireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE’NİN CHP’YE İHTİYACI VARDIR”
“Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı vardır. CHP’nin de en kısa sürede iktidar olması gerekmektedir” diyen Divarcı sözlerinin devamında ise; “Türkiye’nin gidişatı hiç iyi değildir. Dünyada uygulanan mevcut dış politikayla ‘haydut devlet’ görüntüsü vardır. Patlamaya hazır bir toplumda huzur bulamazsınız. Türkiye’nin bir an önce normalleşmesi gerekiyor. Bunun yolu da CHP’dir. Kutuplaştıranlar değildir. Türkiye’de bir şeyler değişti. Biz kutuplaştıran, ayrıştıran bir yapıya doğru gidiyoruz. Milli irade olan TBMM tamamen dışlanmıştır. Terör ve FETÖ olayları bahane edilerek memleket olağanüstü günler yaşamaktadır” ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER