ONLAR ÖNCE AVUKAT, SONRA ROCK'ÇI

ONLAR ÖNCE AVUKAT, SONRA ROCK'ÇI

NEREDEN ÇIKTI BU İLGİNÇ VE AYKIRI İSİMLİ ROCK GRUBU?
Onlar beş kişi.. Beşi de genç birer hukukçu.. Hepsi Denizli Barosu’na kayıtlı avukat.. En önemlisi de grubun ismi.. Onlar: Denizli’de kurulan ve çeşitli etkinliklerde, özellikle yardım işleri ve etkinliklerinde görev alan “Suça Sürüklenen Çocuk” isimli bir Rock Grubu.. Onların babaları ve amca-dayıları da (biri hariç) avukat.. Son olarak 5 Nisan Avukatlar Günü Balosu’nda ColossaeTermal’de sahne aldılar. Peki, nereden çıktı bu ilginç ve aykırı isimli Rock Grubu? Oldukça iddialı bir orkestra oluşturan, müzik yapan “Suça Sürüklenen Çocuklar Grubu” şu sıralar Denizli’nin ilgiyle takip ettiği bir grup haline geldi. 
Denizli'de “Suça sürüklenen çocuk” adıyla genç avukatların kurduğu müzik gurubu, Hasan Ozan Orpak, Ferhan Altun, Can Çapar, Onat Ötnü ve stajyer Avukat Barış Açıkgöz’den uluşuyor. Genç Avukatlar kurdukları müzik grubuna ise farkındalık yaratmak için 'Suça Sürüklenen Çocuk' ismini vermiş. Günlerce prova yapan avukatlardan oluşan müzik grubu, ilk konserini de avukatlar ve kadınlar için gerçekleştirdi. Denizli Barosu hizmet binasında verilen konserde bass-gitarda Hasan Ozan Orpak, solist Ferhan Altun, elektro bas gitarda Can Çapar, davulda Onat Ötnü ve klavyede ise stajyer avukat Barış Açıkgöz görev aldı.

ONLAR ÖNCE AVUKAT, SONRA YARDIMSEVER ROCK’ÇI
Son olarak Denizli Barosu Avukatlar Günü Balosu’nda sahne alan rock grubu; ayrıca Route’ta da sahneye çıkıyor. Grubu Denizli Barosu’na bağlı çok sayıda avukatta takip ediyor. Konserlerin gelirleri ise Honaz İlçesi’nin Akbaş Köyü’nde bir okulun tadilat ve yalıtım masraflarında kullanıldı. Bu tür etkinliklerin Denizli Barosu bünyesinde yer alan ve üyeleri avukatlar olan meclis ve komiteler tarafından organize edildiğini söyleyen Denizli Barosu Gençlik Meclisi Başkanı Hilmi Cem Tutulmaz, “Amacımız köy okulumuzun 1-2 sınıfını yaptırabilmekti. Sağladığımız destek ile okulun tüm sınıflarının parke ve yalıtım işlerini yaptırabileceğiz. Üzerine başka köy okullarının da kütüphanelerine yardımda bulunacağız” diyor. Denizlili avukat babaların, çalgıcı daha doğrusu yardımsever, rock’çı oğulları yardım kurumları ve oluşumlarından gelecek her türlü sosyal ve kültürel destek talebine açık olduklarını ilan etmeden de geçemiyorlar. Kısacası onlar; “önce avukat, sonra da birer rock’çı”, yani halk deyişi ile çalgıcı! Ancak onlar bu duruşları ile; her şeyden önce de (tüm sosyal projeler için) birer “yardımseverve halkçı..” 

AVUKAT BABALARIN “ÇALGICI (!) OĞULLARI”
Peki, “Suça Sürüklenmiş Çocuk” grubunu oluşturan avukat orkestra üyelerinin avukat babaları kimler? Avukat Hasan Ozan Orpak tanınmış avukatlardan Ahmet Orpak’ın oğlu. Avukat Barış Açıkgöz, Denizli’nin bilinen avukatlarından İbrahim Açıkgöz’ün oğlu. Avukat Can Çapar, Denizli’nin önde gelen avukatlarından ve Bozkurt Noteri Bekir Çapar’ın oğlu. Avukat Onat Ötnü, Denizli’nin önde gelen avukatlarından eski Baro Başkanlarından Yıldırım Aycan’ın yeğeni. Ve Ferhan Altun ise grubun solisti.. Kısacası, üyeleri avukatlardan oluşan bu ilginç ve aykırı isimli grup yaptıkları işlerle adeta “Avukat babaların, acayip güzel avukat oğulları” ünvanını sonuna kadar hakediyor. 

ONLAR DENİZLİ KİTAP FUARI NÖBETÇİLERİYDİ
Denizlili nam-ı değer Reste Kemal.. Olmadık zamanların apansız şairi, “şiir cambazı” Kemal Gürcan söz ettiğimiz isim.. Denizli Kitap Fuarı’nın 2’ncisinde, fuar alanının müdavimlerinden biriydi, Denizlili ünlü mimar Süleyman Boz ile birlikte.. Yazar çizer dostları; Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Habib Bektaş, Savaş Ünlü, Darya Gürcan ve doğal olarak Yaşar Tok, Hakan Keysan, Cemal Ataman gibi isimlerle beraber nöbetteydi, fuar nöbetindeydi Gürcan ve Boz.. Bu arada, fuarın müdavimleri Tavaslı ünlü Vali Yardımcısı, Mülkiyeli İsmail İyilikçi ve Yazar Yaşar Oğuz Ergun’u da unutmamak gerekir..

LAODİKEİA STONE DERGİSİ VE BİR RESTE KEMAL ŞİİRİ
Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği yıllardır; kentin en kaliteli dergisini çıkarır..Laodikeia Stone.. İşte bu derginin 15. Sayısında yukarıda adı geçen Denizlili entelektüel Reste Kemal lakaplı Kemal Gürcan’ın bir şiiri vardı. Gürcan’ın “Karıncalıydı Sesin”  adlı şiiri çok beğenildi. Ve çok tebrik aldı. “Ayrılık.. dedin, karıncalıydı sesin/ Ayrılık karıncaya yük değil..” (Kemal Gürcan)
 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER