''Onların herzaman yanındayız''

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Basın çalışanlarının her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

''Onların herzaman yanındayız''

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni (DGC) ziyaret etti. DGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve gazetecilerin de hazır bulunduğu ziyarette; Başkan Örki, DGC Başkanı Muhammet Karaçay’a çiçek takdim ederek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Başkan Örki’nin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten DGC Başkanı Karaçay, “Bu özel günde bizler gazeteciler olarak basın yasasının bir an önce çıkarılmasını bekliyoruz. Ziyaretleriniz için sizlere meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Büyük bir aileyiz”

Gazetecilik mesleğinin ülkemizin demokrasisi açısından büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Örki, “Burası Denizlimizde gayret gösteren, basına ömrünü vermiş, basına hayallerini adamış olan bütün çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın buluşma noktası. Sizlerle farklı farklı yerlerde sürekli beraberiz. Hatta öylesine ki bazen ailemizden fazla görüyoruz. Bu da şunu gösteriyor; büyük bir aile olmuşuz. Bu ailenin de amacına baktığımızda, bu ülkedeki demokrasisin daha da köklenmesi, anayasada ayrılmaz bir hak olarak tanımlanmış olan vatandaşın haberlere ulaşabilme hürriyetinin de sağlandığı bir aile. Sizler de bunun bir parçasısınız. Kar, yağmur, sıcak, çamur demiyorsunuz. İnşallah kazasız belasız birçok mutlu haberin vatandaşımıza ulaştırıldığı nice günler temenni ediyorum. Zorlu günleri de hep birlikte yaşadık. Özellikle bu süreçte pandemi nedeniyle ve diğer başka sebeplerle hayatını kaybeden yol arkadaşlarımızda oldu. Onlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Görevini layığıyla yapan, vatandaşımıza doğru ve tarafsız olarak, basın mensuplarının uyması gereken ilkelere de uyarak görevini yerine getiren bütün basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER