Örki; “Annelik, dünyanın en kutsal görevidir”

Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Annelik, dünyanın en kutsal görevidir. Annelerimiz için edilen her övgü sözü az kalacaktır. Tüm fedakârlıkları üstlenen, doğumdan ölümden kadar ki süreçlerde evlatlarının üzerine titreyen tüm annelerimizin hakkını ödeyemeyiz” dedi.

Örki; “Annelik, dünyanın en kutsal görevidir”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Annelerinin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Başkan Örki, tüm annelerin, anne adaylarının anneler gününü kutladı.

Türkiye’de milli mücadelenin sembollerinden olan Nene Hatun’un 1955 yılında, yılın annesi seçilmesiyle birlikte Türkiye’de Anneler gününün kutlanmaya başlandığına ifade eden Başkan Örki, annelerin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini belirtti.

Başkan Örki, “Bir bireyin yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlenen maneviyatı ile hiçbir ölçü kalıbına sığmayan sevgisiyle emekleri yadsınamayacak kişilerdir anneler. Annelerimizi, babalarımızı sadece bir günde değil hayatımız boyunca hatırlamak biz evlatların da görevi ve sorumluluğudur. Evlatlar olarak bizlere düşen görev, annelerimizi her gün arayıp sorarak, hayatlarını güzelleştirmek, gül yüzlerini güldürmektir. Annelerimiz bizlere verdiği sonsuz sevgi ve emeği de, gelecek kuşaklara aktarabilmek ortak değerlerimizdendir. Annelik, dünyanın en kutsal görevidir. Annelerimiz için edilen her övgü sözü az kalacaktır. Tüm fedakârlıkları üstlenen, doğumdan ölümden kadar ki süreçlerde evlatlarının üzerine titreyen tüm annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta kendi annem, eşim olmak üzere tüm annelerimizin, anne adaylarımızın anneler gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER