Örki’den, kadınlara 8 Mart jesti

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Gazi Bulvarı'nda kadınlara kırmızı karanfil hediye etti. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Örki, “Kadınlarımızı ve annelerimizi kalbimizin en değerli yerinde saklıyoruz. Biz sevgiyi, merhameti, şefkati ve güveni kadınlarımızdan öğrendik” dedi.

Yaptığı çalışmalarla her zaman farklı bir başkan adayı olduğunu gösteren Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Gazi Bulvarı'nda kadınlara kırmızı karanfil hediye etti.

Örki'ye; AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay eşlik etti. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Örki, "Yaşam boyunca bizlerin en büyük destekçisi olan tüm vefakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Bir toplumun, ülkenin büyümesinde, gelişiminde kadınlar olmazsa olmaz, vazgeçilmezdir. Çünkü kadının olduğu yerde sevgi vardır, kadının olduğu yerde düzen vardır, kadının olduğu yerde aile vardır. Bu yüzden bir aileyi, toplumu kadınsız düşünmek imkansızdır. Kadınlarımız başımızın tacıdır. Toplumun mimarları kadınlarımızdır. Bir erkeği eğitir ve yetiştirirseniz bir kişiyi eğitmiş olursunuz. Ama bir kadını yetiştirirseniz bir nesli eğitmiş ve yetiştirmiş olursunuz. Çünkü kadın aynı zamanda bir annedir. Cefakar ve vefakar annelerimiz hiçbir karşılık beklemeksizin bizleri sevgisi ve şefkatiyle yetiştirmiştir. Bu yüzden kadınlarımızı ve annelerimizi kalbimizin en değerli yerinde saklıyoruz. Biz sevgiyi, merhameti, şefkati ve güveni kadınlarımızdan öğrendik” dedi.

“HER DAİM KADINLARIMIZIN YANINDA VE HİZMETİNDE OLACAĞIZ”

Her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade eden Başkan Adayı, “Allah'ın izniyle 31 Mart'tan sonra Pamukkale Belediyesi olarak yapacak olduğumuz proje ve çalışmalarla kadınlarımızın her daim yanında ve hizmetinde olacağız. Birçok zorluk ve engelle mücadele eden kadınlarımız pozitif ayrımcılığı hak ettiğine inanıyoruz. Yapacak olduğumuz projelerde kadınlarımız için ayrı alanlar ve hizmetler sunacağız. Çünkü kadınlarımız, annelerimiz her zaman en iyisi hak ediyor. Ben bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211