Örki’nin ‘Glütensiz Kafe’ müjdesi, çölyak hastalarını mutlu edecek

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’den çölyak hastaları ve yakınlarını mutlu edecek haber geldi. Örki; buğdayda bulunan glütene alerjisi olduğu için özel üretim unlu mamul tüketmesi gereken ve bu konuda büyük sıkıntılar yaşayan çölyak hastaları için özel ‘Glütensiz Kafe’ açılacağını müjdeledi.

Örki’nin ‘Glütensiz Kafe’ müjdesi, çölyak hastalarını mutlu edecek

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Denizli Çölyak Derneği Yönetim Kurulu ve çölyak hastaları ile buluştu.

Dernek Başkanı Türkan Satır’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, başta Glütensiz Kafe projesi olmak üzere çalışmalarını anlatan Örki, katılımcıların istek ve sorunlarına da kulak verdi.

Pamukkale'de yaşayan her vatandaşın sorun ve sıkıntısı ile ilgileneceklerini belirten Örki, “Pamukkale İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın derdiyle dertlenecek, onların sorunlarını çözmek için canla başla çalışacağız. Çölyak hastaları maalesef hastalığı gereği her gıdayı tüketemiyor ve bu konuda sıkıntılar yaşıyor. Biz de bu nedenle çölyak hastalarının hassasiyetlerine dikkat ederek onların yaşamlarını kolaylaştırmak için Pamukkale Belediyesi olarak ilçemizde Glütensiz Kafe'yi hizmete sunacağız. Bu kafemizde glüten içermeyen ve çölyak hastalarının gönül rahatlığıyla tüketebileceği ürünler yer alacak. Kafemiz içerisinde glütensiz ekmek, makarna, kurabiye, bisküvi, simit ve diğer ürünler beğeniye sunulacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211