ORTAOKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLERİNE İMAM HATİP LİSELERİ TANITILDI

ORTAOKUL MÜDÜRLERİ VE REHBER ÖĞRETMENLERİNE İMAM HATİP LİSELERİ TANITILDI

Denizli ili genelinde görev yapan ortaokul müdürü ve rehber öğretmenlere imam hatip liseleri tanıtımı yapıldı.  Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Mustafa Vural, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasının yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bakanlığımız tarafında bu eğitim-öğretim yılında sınav sistemi kaldırıldı. Öğrencilerimizin ortaöğretime yerleştirilmelerinde ağırlık olarak %45 mesleki eğitim, %15-25 imam hatip liseleri, %25-35 Anadolu Liseleri ve %10 ile sınavla öğrenci alan okullar şeklinde oluşturmakta.

Yeni sistem öğrencileri yarış atı gibi sınava hazırlanma stresinden uzaklaştıracaktır. Eğitimciler olarak da sınava hazırlanan bir nesil yetiştirmek istemiyoruz. Bu günün çocukları; yarınların belediye başkanları, milli eğitim müdürleri, valileri, bakanları, iş adamları ve sanayicileri olacaklar. Bilgili, donanımlı, çok kitap okuyan, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak geleceğimize sahip çıkmalarını istiyoruz. Siz değerli müdürlerimiz ve rehber öğretmenlerimizden bu yılı çok iyi değerlendirerek, çocuklarımızı istekleri ve yeteneklerine uygun okullara yönlendirmenizi istiyorum. 

2018 yılını “Mesleki Eğitimde Gelişim ve Değişim Yılı” olarak ilan ettik. Şuna inanıyorum ki mesleki eğitimi; Sivil Toplum Kuruluşlarımız, iş adamlarımız, hayırseverlerimiz ve yerel yönetimlerimizin büyük katkıları ile çok daha yukarılara taşıyacağız. Merkezefendi Belediyemiz ve Başkanımızın eğitime yaptığı katkılar saymakla bitmez. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Şube Müdürü Şaban Altınsuyu ortaokul müdürleri ve rehber öğretmenlere imam hatip liseleri tanıtım sunusu eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu. 

 

Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER