‘ÖRÜMCEK ADAM’ ÇOCUKLARA DERS VERDİ

Denizli'nin Çal İlçesi’nde sahnelenen tiyatroda ‘Örümcek Adam’, çocuklara tanımadıkları insanlara mesafeli olmalarını ve bilgisayara bağımlı olmamalarını anlattı.

‘ÖRÜMCEK ADAM’ ÇOCUKLARA DERS VERDİ

Çal Belediyesi Düğün Salonu'nda 3 yaş üzeri çocuklar için ‘Karlar Ülkesi Karanlık Krala Karşı’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Yoğun ilgi gösterilen ve 200'e yakın çocuğun aileleri ile izlediği tiyatroda; ‘Örümcek Adam’, çocuklara tanımadıkları insanlara karşı mesafeli olmaları, herkesten hediye alınmaması gerektiği, cep telefonu, tablet ve bilgisayara bağımlı olunmaması konusunu oyunla anlattı.

“ÇOCUKLARA ÖĞRETMENİN EN ETKİLİ YOLU BUDUR”
Bu oyunları birçok yerde sergilemeye çalıştıklarını belirten Çocuk tiyatrosu yazarı Tolga Senem, şunları söyledi: “Biliyoruz ki çocuklara öğretmenin en etkili yolu budur. Bu yüzden çocuklara öğretebilmek adına bu şekilde karakterler kullanıyoruz. Oldukça da etkili olduğunu görüyoruz. Çocukları eğitmek çok kolaydır, önemli olan ilgisini çekmektir. Biz de bunu başardığımıza inanıyoruz. Burada çocukların ilgisi, oyunumuzu sessiz bir şekilde izlemesi bizi şaşırttı. Bize burada yardımcı olan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” Oyuncular, sergiledikleri oyunun sonunda çocuklarla fotoğraf çektirdiler.(AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER