OSB çalışanları aşılanıyor

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışanlarına, mobil ekiplerce yeni tip korona virüs (Kovid-19) aşısı uygulanmaya devam ediyor.

OSB çalışanları aşılanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen ‘Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi’ kapsamında kentte aşılama çalışmaları sürdürülüyor. Kent genelinde hastanelerde aşı işlemleri devam ederken, tekstil fabrikalarında ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) firmalarda çalışan işçilere mobil ekiplerce aşı yapılmaya başlandı. Denizli OSB Başkanı Abdülkadir Uslu, çalışanların aşı kampanyasına ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu söyledi.

“OSB yönetimi ile aşı planlaması yapıldı”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk de salgın ile mücadelede en büyük gücün aşı olduğunu vurgulayarak, “Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan 25 bin kişinin 15 günlük bir programla aşılanması için OSB yönetimi ile aşı planlaması yapıldı. Ayrıca tekstil üretimi yapan firmalardaki çalışanların aşılama çalışması devam ediyor. Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 3 bin kişinin çalıştığı firmada aşılama devam ediyor” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER