OSB Masa Tenisi Turnuvası’nda şampiyonlar belli oldu

Denizli Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü ile Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Denizli Organize Sanayi Bölgesi 3’üncü Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası’nda şampiyon Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi oldu.

OSB Masa Tenisi Turnuvası’nda şampiyonlar belli oldu

Denizli Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü 3’üncü Geleneksel Masa Tenisi Turnuvası’nda bu yıl, 21 firmadan 36 takım, Bireysel kadınlar kategorisinde ise 6 kadın sporcu yarıştı. Toplam 3 turdan oluşan turnuvada ilk turda sıralamada son iki sıradaki takımlar turnuvaya veda etti. İkinci turda ise, kıyasıya bir rekabetten sonra ‘4’lü final four’ yapıldı. Turnuvanın son turunda hem ana tablo, hem klasmanda yarışan takımlar arasında çekişmeli maçlar gerçekleşti. 3 tur yapılan maçların ardından finalde kadınlar, ana tablo ve klasman olmak üzere toplam 199 maç yapıldı.

“ÇALIŞANLARIMIZIN SPORDAN KOPMAMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Turnuva ile ilgili konuşan Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, “OSB Yönetim Kurulumuz ısrarla bize, bu bölgede çok ciddi çalışan var. Bizim şu anda futbolda 2 tane ligimiz var ve masa tenisi turnuvamızın da 3’üncüsünü düzenledik. Biz bu sene Masa tenisinin de futbol gibi bir lig haline dönüştürmeyi düşünüyoruz. Belki 6-8 hafta boyunca her hafta sonu bir müsabaka yapıp çalışanlarımızın spordan kopmamaları için elimizden geleni yapacağız. Şu an da bir tane fitness salonu projemiz var. Bu projemizi gerçekleştirip kapalı spor salonu yapacağız” dedi.

“MASA TENİSİ HER GEÇEN GÜN YAYGINLAŞIYOR”

Sözlerine Denizlispor’un ve kentin mottosu haline gelen slogan olan ‘O Sene Bu Sene’ ile sözlerine başlayan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derya Baltalı; “OSB’nin bu geleneksel masa tenisi turnuvası her sene ki gibi bu sene de başarıyla sonuçlandı. Belli bir amaç üzerinden konuşmak çok güzel bir şey. Hepimizin ruh sağlığı için iyi olduğunu düşünüyorum. Bu masa tenisi turnuvası bugün burada bitmiyor. Özellikle arkadaşlarımız için ertesi gün sabahtan tekrar başlıyor. Burada yenilen arkadaşlarımız önümüzdeki sene yapılacak olan turnuvada kupayı alabilmek için hemen çalışmalara başlıyor. Biz fabrikalarımıza masa tenisi masası aldık ve bu sebeple de her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor” diye konuştu.

“ORGANİZASYON, GÜZEL ŞEYLERİ DE BERABERİNDE GETİRECEKTİR”

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da; “Denizli sportif anlamda da final yapacağı organizasyonlar içerisinde. OSB’nin çalışanlarına bir farklılık yaratmak amacıyla faaliyetler yapılıyordu. Bunlardan bir tanesi de masa tenisi turnuvası. Sporun olduğu her yerde bizim de olmamız gerektiği düşüncesiyle biz de destekliyoruz. İşin özüne baktığımız zaman da yorucu gün ortamından farklı bir ortamda yarışma kültürü, kazanma, kaybetme, mutlu olmak ve birbirinin duygularını paylaşma anlamında baktığımızda uygulanan bu turnuva oldukça anlamlı. Bugün masa tenisi turnuvasının final gününe geldik. İnanıyorum ki bu organizasyon güzel şeyleri de beraberinde getirecektir. Önümüzdeki yıllarda bunu nasıl daha da genişletebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

İŞTE DERECEYE GİRENLER

Turnuvanın en centilmen kadın sporcusu Hüsran Tekstil firmasından Meral Turan, en centilmen sporcu Bahar Tekstil Firmasından Hamdi Başkan olurken, turnuvanın en centilmen takımı Nesa Tekstil ‘B’ takımı oldu. Tek Kadınlar kategorisinde mansiyon ödülünü Bahar Tekstil firmasından Fatma Gezici alırken, üçüncü Deniz Tekstil-Örgü firmasından Evrim Yarımca, ikinci Deniz Tekstil-Örgü firmasından Yeliz Kınayer, birincilik ise Hürsan Tekstil firmasından Fatma Şahin oldu. Takım müsabakalarında klasmanda dereceye giren takımlarda dördüncü, Fatih Profil C Takımı, üçüncü AFZ Gelişim Tekstil, ikinci Hürsan Tekstil A Takımı, şampiyon ise Bahar Tekstil oldu. Takım müsabakalarında Ana Tabloda derece giren takımlar da turnuva sonunda kupalarını aldı. Ana Tabloda dördüncü olan takım Akürün Tekstil, üçüncü Fatih Profil A Takımı oldu. Denizli OSB Müdürlüğü A Takımı Ana Tabloda ikinciliği elde ederken; şampiyonluğu göğüsleyen takım ise Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER