OTİZM İÇİN 90'LAR GECESİ DÜZENLEDİ

OTİZM İÇİN 90'LAR GECESİ DÜZENLEDİ

Denizli’de faaliyet gösteren tüm Rotary kulüpleri tarafından organize edilen ‘Zeynep Onat’la 90’lar Gecesi’ Denizli Cerrahi Hastanesi’nin sponsorluğunda düzenlendi ve tüm geliri Denizli Otizm Derneği’ne bağışlandı.

Denizli’de daha önce eşine sık rastlanmayan bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Denizli’nin sağlık sektörünün önde gelen kurumlarından biri olan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, Denizli’de faaliyet gösteren tüm Rotary Kulüpleri’nin organize ettiği ‘Zeynep Onat’la 90’lar Gecesi’ne sponsor oldu ve gecede elde edilen tüm gelir, Denizli Otizm Derneği’ne bağışlandı. Route’da gerçekleştirilen geceye Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nden 100’e aşkın personel katıldı.

2-17 AĞUSTOS TARİHLERİNDE YAZ OKULU OLACAK
Gerçekleştirilen gece de elde edilen gelir; Denizli Otizm Derneği’nin bu yaz düzenleyeceği ‘Farklılık Zenginliktir’ isimli yaz okulunda kullanılacak. 24 çocuğun eğitim alacağı yaz okulunda, otizmli bireyler normal gelişim gösteren yaşıtlarıyla birlikte öğrenmeni keyfini yaşayacak. 2-17 Ağustos tarihleri arasında hafta içi her gün sürecek olan program boyunca birbirinden farklı çalışmalar gerçekleştirecekler.

“OTİZMLİ ÇOCUK SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
Düzenlenen gece hakkında konuşan Denizli Otizm Derneği Başkanı Dudu Karaman Dinç, “Öncelikle bu gece de bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. 2014 yılında kurulduk ve ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bugün de Zeynep Onat, Otizm Derneği adına sahneye çıkacak. Denizli’de bulunan Rotary kulüpleri ve Cerrahi Hastanesi ve diğer kurumlar sponsor oluyor. Bu yaz ‘Farklılık Zenginliktir’ adında bir çalışmamız olacak. Büyükşehir Belediyemizin verdiği alanda çalışma gerçekleştireceğiz. Bugün burada katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Otizmli çocuk sayı her gün artıyor. 1980’lerde 10 binde 1 olan veri Amerika’daki verilere göre 59’da 1’e kadar düşmüş durumda. Bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Bu bir toplumsal sorun. Benimde otizmli bir çocuğum var. Kartopu gibi bunu büyütebiliriz. Elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER