Otizm Turnuvası’nın Ödülleri Verildi

Denizli Gökkuşağı Otizm Vakfı ve Pamukkale Tenis Kulübü işbirliğinde düzenlenen İl Birinciliği Tenis Turnuvası’nda dereceye giren 28 sporcu Marla Restaurant'ta düzenlenen törenle ödüllendirildi. Etkinlikte otizme farkındalık oluşturulması amaçlandı.

Otizm Turnuvası’nın Ödülleri Verildi

Denizli Gökkuşağı Otizm Vakfı ve Pamukkale Tenis Kulübü işbirliğinde Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla İl Birinciliği Tenis Turnuvası düzenlendi. Her yaştan 141 sporcunun katıldığı turnuvada farklı kategorilerde dereceye giren 28 sporcu Marla Restaurant'ta düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Vakıf ve Kulüp üyelerinin de kahvaltıda bir araya geldiği etkinlikte otizmli çocukların topluma kazandırılması ve toplumda otizm farkındalığının oluşturulmasının önemine vurgu yapıldı. Turnuvaya dair açıklamalarda bulunan Pamukkale Tenis Kulübü Başkanı Kadir Ozansoy; “Pamukkale Tenis Kulübü ve Gökkuşağı Otizm Vakfı İl Birinciliği Turnuvası, 5 Nisan’da başladı ve 2 ay sürdü. Turnuvamıza 141 sporcumuz katıldı. Farklı kategorilerde 28 sporcumuz ise dereceye girdi. Biz Denizli’de her yıl 4 ulusal, 5 yerel turnuva düzenliyoruz. Bu turnuvaları vakıf ve derneklerle işbirliği yaparak gerçekleştiriyoruz. Otizm Vakfımızla işbirliği yaparak, otizme dikkat çekmek istedik” dedi.

“VAKFIN İLK ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gökkuşağı Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çınar; “ 7 ay önce vakfımızı kurduk. Pamukkale Tenis Kulübümüz ile işbirliği yaparak ilk etkinliğimiz olan tenis turnuvamızı gerçekleştirdik. Amacımız toplumda otizmi bilinir hale getirmek. Güzel bir etkinlik oldu. Projelerimizin devamını getireceğiz” diye konuştu.

“OTİZM KÖYÜ PROJESİNİ BU YIL HİZMETE ALMAK İSTİYORUZ”

Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Özer ise Vakıf olarak hayata geçirmeyi planladıkları ‘Otizm Köyü’ projesinden söz ederek; “Otizm Köyü’nün projesi çizildi. Yenişehir bölgesinde Otizm Eğitim Binası oluşturulacak. Eğitim binasında; otizmli öğrencilerin eğitim görecekleri sınıflar olacak. 50 dönüm veya üzerinde alanlara atölyeler kurulacak. Mobilya, konfeksiyon, resim, müzik, tiyatro gibi atölyeler ile sera alanları oluşturulacak. Otizmli öğrencilerin eğitimlerle ve sanatsal aktivitelerle buluşturularak topluma kazandırılması sağlanacak. İlk olarak yaklaşık 200 otizmli öğrenciye ulaşmayı ardından ilimizdeki otizmli birey sayısına göre kapasiteyi arttırmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında ayrıca; kendilerini otizmli çocuklarına adayan ailelerin de öğrencilerimizin eğitim gördükleri zaman aralığında kendilerine vakit ayırmalarını sağlamak istiyoruz. Ailesini kaybeden bakıma ihtiyacı olan otizmli bireylerin barınabileceği, yaşamını sürdürebileceği bir alan oluşturmayı hedefliyoruz. Otizm Köyümüzün inşaatına bu yıl içerisinde başlayıp en kısa sürede hizmete almayı arzu ediyoruz. Bu kapsamda da Denizli’deki hayırseverlerimizden projemize desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER