OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN DANS ETTİLER

OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN DANS ETTİLER

El Mundo Dans Stüdyosu öncülüğünde bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen ve Denizli’deki 5 dans okulunun da destek verdiği ‘Dans Gecesi’nde elde edilen gelir, Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.

El Mundo Dans Stüdyosu öncülüğünde ‘Dans Gecesi’ düzenlendi. Bu yıl 3’üncüsü yapılan geceye; Raksan Dans Stüdyosu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Dans Topluluğu, 20. Cadde Dans Akademi, Tuana Dans Stüdyosu ve Çengi Dans Stüdyosu da destek verdi. 150 dansçının buluştuğu gecede elde edilen gelir, Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı. Çamlık’ta bir kafenin üst katında yapılan gecede katılımcılar Latin dansları eşlinde otizmli çocuklara destek olmanın keyfini yaşadı.

“İYİLİK İÇİN DANS EDİYORUZ”
Gece ile ilgili konuşan El Mundo Dans Stüdyosu Kurucusu Anıl Şeker, “Denizli’de birbirinden farklı 6 dans okulu var ve her okul kendi içerisinde düzenli olarak gece yapıyor. Biz de madem her hafta bir gece yapıyoruz bir tanesini de gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlar için yapalım istedik. Bu bizim iyilik için yaptığımız 3’üncü gecemiz. İlkini kanser hastası olan çocuklarımızın tedavisinde harcadık. İkinci yaptığımız gece çocuklarımızın okutulması yararına idi. Bu gecemiz için bir annenin sloganından yola çıktık. Sloganımız; ‘Çocuğum büyüyünce bana anne diyebilsin yeter.’ Biz o annemizin bu cümlesinden çok etkilendik ve çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunalım istedik. İşte bu geceye bu vesileyle imza atmış olduk. Şu anda 6 büyük dans okulunun desteği ile bu geceyi düzenliyoruz ve bu gece minimum 150 dansçıyla kapatılacak. Hep beraber iyilik için dans ediyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARI DA BÖYLE BİR GECEDE AĞIRLAMAK İSTİYORUZ”
Böyle bir gecede bir gün destek verdikleri vakıf, dernek ve orada ki çocuklarla ve aileler ile buluşacaklarını da dile getiren Şeker, sözlerine şöyle devam etti: “Çeşitli kurumlarla görüşmeye başladık ve onlarla küçük etkinlikler yaparak burada, böyle bir gecede onları ağırlamayı çok istiyoruz. En kısa sürede onlarla beraber yine hep birlikte bir etkinlik yapacağız.”

“VAKIFLAR VE DERNEKLER DE ‘BİZİ DÜŞÜNEN BİRİLERİ VAR’ DİYORLAR”
“Bu insana aynı zaman da iç huzur da sağlayan bir dans gecesi oldu” diyen El Mundo Dans Stüdyosu Eğitmeni Heval Kaya ise, “Zaten bir şekilde gece düzenleyip dans ediyoruz. Dans her şekilde bizi mutlu ediyor ama böyle ekstradan bir şey yapmak özellikle iyilik için dans etmek, bir insanın hayatına dokunabilmek bizi daha çok mutlu ediyor ve huzur veriyor. Biz dernek ve vakıflarla konuştuğumuz zaman çok memnun kalıyorlar bu etkinliklerin hayata geçirilmesinden. Bu iyilik geceleri sayesinde onlar da ‘bizi düşünen birileri var’ diyerek seviniyorlar. Zaten bu dernekler yardımlarla dönüyor. Bu vesileyle bize başka derneklerden de gelen aramalar oldu. Böylelikle yeni kapılar da açıldı ve biz de nereye yardım edebileceğimizi daha net görmeye başladık” şeklinde konuştu.

“PAÜ DANS TOPLULUĞU OLARAK DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
PAÜ Dans Topluluğu Eğitmeni Sedat Gökçe, “Bu iyilik gecelerinin 3.sünü gerçekleştiriyoruz bugün. Biz de dans ederek katkıda bulunmuş oluyoruz. Aslında çok fazla söze gerek yok. Biz PAÜ Dans topluluğu olarak sadece minik arkadaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Biz yardım, destek ve iyiliğin olduğu her geceye katılmaya devam edeceğiz” dedi.

“EĞLENİRKEN İNSANLARA YARDIM EDEBİLİYORUZ”
“İyilik için dans etmek ve bu geceye ortak olmak çok güzel” diyen Dansçı İsmail Çalık sözlerine şöyle devam etti: “Sadece dans ederek katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize. Çünkü eğlenirken, keyif aldığımız şeyi yaparken insanların hayatına dokunabiliyor ve yardım edebiliyoruz. Bu şekilde düzenlenen yardım gecelerine her zaman destek verdim, elimden geldiği kadar arkadaşlarıma duyurmaya çalıştım ve bundan sonra da ne yapabiliyorsam elimden geleni yapmaya devam edeceğim.”

“İYİLİK GECELERİNİN DEVAMINI GETİRMEYİ İSTİYORUZ”
20. Cadde Dans Okulu Eğitmenleri’nden Ceren Çetin; “Bu bizim için çok güzel bir etkinlik. Çünkü 6 dans okulu bir araya geldik ve bu sefer yardım için dans ediyoruz. Bu henüz 3’üncü etkinliğimiz ancak devamını getirmeyi düşünüyoruz. Bizim de dans ederek küçük bile olsa bir yardımımız olsun istiyoruz. Daha önceki yardım gecelerine de katılım beklediğimiz üstündeydi. Denizli halkı bu konuda zaten çok duyarlı. Organize eden ve katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“DANS ETMEYİ BİLMİYORUM, DESTEK İÇİN BURADAYIM”
“Çocuğum Büyüyünce Bana Anne Diyebilsin Yeter” sloganıyla yola çıkılan dans gecesinde sadece dansçılar yoktu. Hem Tohum Otizm Vakfı’na destek olmak isteyen hem de dans sever olan katılımcılarda oldukça yoğundu. Dans Gecesi’nde otizmli çocuklara destek olmak isteyen Süleyman Özer, “Ben dans etmeyi bilmiyorum ama bu bir yardım gecesi. Elimizden geldiği kadar arkadaşlarımıza destek olmak istedim” diye konuştu.

HATİCE DEMİR – ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER