'OTOBÜSLER ERİŞEBİLİR OLSUN' KAMPANYASI

'OTOBÜSLER ERİŞEBİLİR OLSUN' KAMPANYASI

Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi, ‘Otobüsleri seslive engelsiz hale getirin ki herkes için erişebilir olsun’ imza kampanyasıdüzenledi. Candoğan Parkı önünde imza standı kuran Altı Nokta Körler DerneğiDenizli Şubesi, ‘Otobüsleri sesli ve engelsiz hale getirin ki herkes içinerişebilir olsun’ kampanyası başlattı.

Candoğan Parkı önünde sunulan standın ilk ziyaretçileriCHP’liler oldu. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Teoman Sancar ve belediyemeclis üyeleri standa gelerek imza attılar.

Bu kampanyayı kısa süre önce sosyal medya üzerindenbaşlattık diyen Altı Nokta Körler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Avukat ReşatGöcen, “Halkımızın da desteğini almak için kampanyamızı imza kampanyası olarakdevam ettiriyoruz”dedi.

Başkan Göcen, “Otobüslerin sesli ve engeliz hale gelmesiiçin sosyal medyada başlattığımız kampanyayı halkımızla buluşturduk. İmzakampanyası başlattık. Halkımızın da yoğun desteğini alıyoruz. Kendilerineteşekkür ediyoruz. Biz engellilerimizin otobüslere rahat inip binebilmesi içinbu imza kampanyasını düzenledik . En kısa zaman içinde görme engelliler içinsesli sinyalizasyon sistemi, işitme engelliler için işaretler, ortopedikengelliler için rampalar yapılmalıdır. Halk otobüslerine tüm engellilerimiz rahatçaerişebilmeli. Zaten 2018 yılı başına kadar kamu alanları ve otobüslerinerişebilir hale getirilmesi kanuni zorunluluktur. Büyükşehir belediyemizin enkısa süre içinde talebimizi yerine getirmesini arzu ediyoruz” dedi. Bu arada,kampanyanın 3 gün süreceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186