Otonomi Denizli Komplesi’ne görkemli açılış

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’ne bağlı Beylerbeyi Mahallesi’nde oluşturulan Otonomi Denizli Komplesi, düzenlenen törenle açıldı.

Otonomi Denizli Komplesi’ne görkemli açılış

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’ne bağlı Beylerbeyi Mahallesi’nde 100 dönümlük arazi üzerinde kurulan ve ‘ikinci el oto pazarının kalbi’ olarak nitelendirilen Otonomi Denizli Komplesi’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Törene; son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve davetliler katıldı.

“OTONOMİ, CAZİBE MERKEZİ OLDU”

Törenin açılışında konuşan Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Berzan Taşer, “Otonomi’de doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı. Kafe, restoran, postane, eksper ve marketin faaliyet gösterdiği bir cazibe merkezi olmuştur. Biz sektör olarak vatandaşın rahatlıkla ailesi ile birlikte gelip, dolaşıp almak istediği aracı beğenerek, bütün test ve kontrollerini yaparak, ödemesini yapıp gidebileceği bir hizmet olanağı sunuyoruz. Bizler otomobil dünyasına ciddi katkılar sunuyoruz. Ülkemizde motorlu araç piyasasında 2018 yılında 6.9 milyon ikinci el araç satışı gerçekleşmiştir. Bu rakamlar doğrultusunda sektörümüzün yüzde 92’lik bir paya sahibiz. Maalesef sonuçlar hiç açıcı değildir. Bunların 3 milyona yakını kayıt dışı yapılan satışlardır. Bu kayıt dışı durum hem mesleğimizin prestijini yok etmektedir. Hem de ülke ekonomisine ciddi anlamada zarar vermektedir. Ülke yöneticileri ve yerel yöneticilerimizin desteği ile gerekli önlemlerin alınacağına inanıyoruz. Otonominin açılmasında emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

“EMEK VE GAYRETLERLE GÜZEL BİR SONUCA ULAŞILDI”

Otonomi Denizli Kompleksi’nin oluşumu aşamasında sıkıntılar yaşandığını ama verilen emek ve gayretlerle güzel sonuca ulaşıldığının altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Bu yol uzun ince bir yoldu. Başlangıcından itibaren gelinen noktada birçok dar yollardan, sıkıntılardan geçildi. Emek ve gayretlerle güzel bir sonuca ulaşıldı. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak dendiğinde herkesin üzerine düşen vazifeler var. Fakat kümelenmenin getirdiği bir takım sıkıntılar da var. O sıkıntıları aşmanın yolları da var. Şehir içindeki galerilere baktığınız zaman, günde 10 müşteri geliyordu belki. Ama şimdi burada bin ya da 2 bin kişi ziyaret ediyor. Bunlar kümelenmenin bir sonucudur. Tabi bunu sadece Denizli ölçeğinde düşünmemeliyiz. Esas olan bizim pastayı büyütmememiz lazım. Bizler bu noktada hedefimize ulaştık. Esnaf kardeşlerim her konuda seferber oldu ve bu muhteşem tesis ortaya çıktı. Ben herkese hayırlı ve bol kazançlı işler diliyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ, 2. EL OTOMOBİLDE ÜLKENİN MERKEZİ OLACAKTIR”

Konuşmasında “meslektaşlarım” diye hitap eden Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bu eserde emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Ellerine ve emeklerine sağlık. Arkada sakada-i cariye bırakmak yani güzel bir eser bırakmak anlamında da emeği geçenlere Allah razı olsun demeyi unutmamak gerekir. Bizler sevdiklerimize sevgimizi gösterme hususunda cimri, sevmediğimi gösterme konusunda cömertiz. Sizler burada emeği geçen arkadaşlara ‘Allah razı olsun’ demeyi ve sevgini göstermeyi ihmal etmeyin. Bizler görevi ilk devraldığımızda bir hedefimiz vardı. Dedik ki; ‘biz Türkiye’de bir numara olacağız. Ege’nin vizyon şehri olacağız’ ardından da ‘Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağız.’ Denizli’nin bir kasabası eğer bugün bir kamyon merkezi ise, otobüs ticaretinin merkezi ise, Denizli Türkiye’de 2. El otomobilde de ülkenin merkezi olacaktır” şeklinde ifade etti.

KOMPLEKS DUALARLA AÇILDI

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ve İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Yaklaşık 150 oto galeri dükkanı, 16 idari bina ve birimin yer aldığı Otonomi Denizli’de noterin yanı sıra, PTT ve diğer sosyal tesisler de yer aldığı kompleks, okunan duaların ardından açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER