Otonomi Denizli’den meslektaşlarına çağrı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulunan Otonomi Başkanı Berzan Taşer, kanuni düzenlemeye rağmen geçen sürede şehir içinde faaliyet göstermeye devam eden oto galericilere çağrı yaptı.

Denizli'de 23 Kasım 2019'da resmi açılışı yapılan Otonomi Galericiler Sitesi Yönetimi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın toplantısıyla, geçen 2 yıla ve kanuni düzenlemeye rağmen şehir içinde faaliyetlerini sürdüren meslektaşlarına toplu siteye taşınma çağrılarını yineledi. Otonomi Başkan Yardımcıları Mustafa Tokat ve Erkan Deyneli katıldığı toplantıda basın açıklamasını okuyan Başkan Berzan Taşer; “23 Kasım 2019’da yaptığımız resmi açılışımızın üzerinden 2 yıl geçti. Açılışımızın üzerinden 2 yıl geçmesini buruk bir şekilde kutluyoruz. Bildiğiniz üzere Resmi Gazete’de yayınlanmasına rağmen yıllardır uygulanmayan şehir içi 2. el araç satıcılarının tahliye sürecini birçok defa dile getirdik. Artık şehir içerisinde 2. el araç alım satımı yapılması yasaklanmış bu işi yapan arkadaşlarımızın siteleşmesi gerektiği artık kanunen yer alan bir gerçeklik. Bizler bu siteleşme kararının alınmasıyla kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmek adına elimizi taşın altına koyarak tüm meslektaşlarımızla birlikte Otonomi Denizli rüyasını gerçekleştirdik ve şu an bu rüya, içerisinde bulunan 162 işletmeyle bir gerçeğe dönüştü” şeklinde konuştu.

“TAHLİYE SÜRECİNİN BAŞLATILMASI GEREKİYOR"

Başkan Taşer; “Yaklaşık yüz dönümlük arazi üzerinde yaptığımız bu tesis, Ege’de 1. Türkiye’de ise 2. sırada. Lakin bizim bu karara uyarak temellerini oturttuğumuz ve faaliyete soktuğumuz yatırımımızın ardından maalesef geçen 2 yıllık süreçte şehir içerisinde bulunan meslektaşlarımızın tahliyeleri hala gerçekleştirilmemektedir. Bu süreç Otonomi Denizli çatısı altında bulunan diğer meslektaşlarımızın da en büyük huzursuzlukları, hatta ve hatta şehir içerisine doğru gözlerinin yönelmesine neden olmaktadır. Şehir içerisinde ki arkadaşlarımız artık bir an önce Otonomi Denizli bünyesine katılmalı ya da siteleşme yolunda hızlı adımlar atmalıdır. Çünkü yasal düzenlemeler bu konunun çok net bir şekilde nasıl olması gerektiğini göstermektedir. Denizli için bir hayalimiz var. 2. el araç satışında Ege’nin birincisi olmak bize yetmez. Biz Türkiye’de birinci olmak istiyoruz ve bu potansiyeli taşıdığımıza da eminiz. Sadece harekete geçilmesi ve şehir içerisinde tahliye sürecinin başlatılması gerekmektedir. Eğer süreç başlatılmazsa Otonomi Denizli bünyesinde bulunan diğer arkadaşlarımız da yavaş yavaş şehir içerisine dönmeyi düşüneceklerdir. Bunun önüne geçilmesi gerekmektedir. Buradan sizlerin aracılığıyla bir kez daha yetkililere sesleniyorum. Gelin sektörümüzü en iyi şekilde beraber temsil edelim. Gelin Denizli’nin daha güzel bir şehir olması yolunda hep beraber ortak akıl ile yol alalım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER