OZANTEKS TEKSTİL AR-GE MERKEZİ 1 YAŞINDA!

OZANTEKS TEKSTİL AR-GE MERKEZİ 1 YAŞINDA!

16 Mart 2017’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Ozanteks Ar-Ge Merkezi birinci yaşını tüm ekip üyelerinin katılımıyla 16 Mart 2018’de kutladı. 
“Ar-Ge’ye dayalı sürekli gelişim” felsefesiyle kurulan Ozanteks Ar-Ge Merkezi’nin yıl dönümü kutlaması, merkez çalışanları, Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı, Genel Müdür Yardımcısı Veli Arslan ve akademik danışmanımız Prof. Dr. Aşkıner Güngör’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Merkez yöneticisi Endüstri Yüksek Mühendisi Mustafa Çörekcioğlu’nun geçen bir yıllık zaman dilimi içinde yapılan araştırma projelerini ve gelişmeleri bir sunumla paylaştı. Ar-Ge Merkezinin çalışmalarından ve bu anlamlı günde beraber olmaktan duyduğu mutluluk ve memnuniyeti belirten Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı bundan sonra da hep beraber birçok başarıya adım atılacağına olan inancını dile getirdi. Rekabetçilikte ar-ge ve inovasyonun en güçlü araçlar olduğuna yönelik inanç bir kez daha vurgulandı.


Ozanteks Ar-Ge Merkezi bir yıl boyunca üçü Tübitak-Teydeb projesi olmak üzere toplam oniki proje yürütmüş ve bu projelerden ürettiği bilimsel bulguları 2017 yılında ulusal ve uluslararası kongrelerde beş yayınla paylaşmıştır. 24 kişilik ar-ge ekibiyle, ilgi alanına giren nitelikli kongre ve konferanslara katılmaya çalışan Ozanteks Ar-Ge Merkezi, her bir ekip üyesi için eğitim planları yaparak çalışanlarının yetkinliklerini artırmaya devam etmektedir. Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nden bazı öğretim üyeleri ile proje üreten merkez, disiplinler arası çalışmaların artırılması konusunda ekstra çaba harcamaktadır.
Yenilikçi ve teknolojik ürün geliştirme projelerini artırma amacıyla 2. yılına başlayan Ozanteks Ar-Ge Merkezi her geçen gün artan yönetim desteği ve belirlediği stratejilerle yeni başarılara adım atmak için yoluna emin adımlarla devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER