ÖZCAN, 7 İLÇEYİ ARKASINA ALDI, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

ÖZCAN, 7 İLÇEYİ ARKASINA ALDI, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Türkiye, 24 Haziran genel seçimlerine doğru yol alırken; siyasi arena da hareketlenmeye başladı. 30 Mart 2014’te CHP’den Acıpayam Belediye Başkan Adayı olan İlhan Özcan, 7 İlçenin desteğini alarak Milletvekili Aday Adayı oldu.

Türkiye, 24 Haziran genel seçimlerine doğru yol alırken; siyasi arena da hareketlenmeye başladı. 30 Mart 2014’te CHP’den Acıpayam Belediye Başkan Adayı olan İlhan Özcan; Acıpayam, Serinhisar, Çameli, Kale, Beyağaç, Baklan ve Bozkurt İlçe Teşkilatı’nın da desteğini alarak Milletvekili Aday Adayı oldu. Özcan, aday adaylığını Acıpayam İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen basın açıklamasıyla duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Acıpayam İlçe Başkanı Baki Tatar, kendilerine destek veren ilçelerin teşkilatlarına teşekkür etti. Başkan Tatar, şunları söyledi: “Bu ilçe başkanları ile ortak göstereceğimiz milletvekili adayımız; Acıpayamlı olup Öğretmenlikten ayrıldıktan sonra Acıpayam’da spor kulüp başkanlığı, Acıpayam Ticaret Odası Başkanlığı yaparak; sosyal ve ticari hayatı tanıyan, Acıpayam’da partimizin her kademesinde, Acıpayam CHP İlçe Kurucu Başkanlığı dahil bir çok görev aldı. Sayın İlhan Özcan’ı Milletvekili Aday Adayı olarak ilan ediyoruz. Türkiyemize ‘hayırlı olsun’ der, başarılar dileriz.”

“HALKIMIZ BİZE NE GÖREV VERDİYSE YAPMAYA ÇALIŞTIK”
Yaklaşık 40 yıllık siyasi hayatının olduğuna vurgu yapan Milletvekili Aday Adayı İlhan Özcan, “40 yılımı verdiğim siyasi hayatımda milletvekili adayı olma düşüncem yoktu. Sayın İlçe Başkamız Baki Tatar diğer ilçe başkanlarının imzasını da alarak yanıma geldi. Bana destek olan Acıpayamlılara, Çamelilere, Serinhisarlılara teşekkür ederim. Bu gölgede özlemini çektiğimiz milletvekilliğini inşallah son vereceğiz. Beyhan Aslan Acıpayamlı’dır ama benim gibi Acıpayam’da doğup, alnının teri ile Acıpayam’da siyasi mücadele vermemiştir. Bu siyasi mücadelenin içerisinde biz, topraktan geliyoruz ve 12 Eylül’den sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusuyum. O günden beri de yol arkadaşlarımızla birlikte Acıpayam’daki siyasi ve demokrasi mücadelesinin her zaman öncüleri olduk. Halkımız bize ne görev verdiyse yapmaya çalıştık. Partimiz bize ne görev verdiyse yapmaya çalıştık. Bu konuda sizlerin çalışması bizim ön sıralarda yer almamıza neden olacaktır. Ben İlhan Özcan olarak Ankara’da sizleri temsil etmek istiyorum ama kendi başıma bir şey yapamam. Çamelililer ev ev dolaşıp; ‘Bu bizim çocuğumuz, elmanın yarısıdır’ diyecekler. Çünkü Çameli’den gelen babamın bizde çok büyük izleri var. Ön seçimlerde Çamelililer beni parti duayenimizin de önüne alarak birinci sıraya oturttular. Onlar köprü olsa üzerlerinden geçmem” dedi.

OZAN AKAKÇA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER