Özcan; “Türk Milleti, birliğine kastedenlere ders vermeyi başarmıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan, 15 Mayıs Milli Mücadele Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Kimsenin milli benliğine ve bütünlüğüne kast edici bir harekette bulunmayan Türk milleti, kendi birliğine kastedenlere de her zaman büyük dersler vermeyi başarmıştır” dedi.

Özcan; “Türk Milleti, birliğine kastedenlere ders vermeyi başarmıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan, 15 Mayıs Milli Mücadele Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

İzmir’in işgal edilmesinin hemen ardından Denizli halkının Milli Mücadele’nin dönüm noktası olabilecek hareketi başlattığını belirten Özcan, “15 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünde atalarımızın bize bıraktığı hür topraklar üzerinde onların aziz ruhlarını yad etmenin gururunu yaşıyoruz. 15 Mayıs bağımsızlık ruhunun Türk Milleti’nin öz karakteri olduğunun gösterildiği, düşman işgaline asla boyun eğilmeyeceğinin anlatıldığı kutlu bir gündür. İzmir’in işgali daha pek çok yerde duyulmamışken, işgalden 4 saat gibi kısa bir süre sonra Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde toplanan Denizli halkı, Milli Mücadele’nin belki de dönüm noktası olan bir hareketi başlatmış oldu. Müftü Ahmet Hulusi Efendi, Denizli halkına hitaben yapmış olduğu konuşmada Türk Milleti’ne yapılan haksızlığa asla boyun eğilmemesi gerektiğini, her ne surette olursa olsun ‘Elinizde hiçbir silahınız olmasa dahi üçer taş alarak düşman üzerine atmak suretiyle mutlaka fiili mukabelede bulununuz’ diyerek, Milli Mücadele’yi başlatmıştır. Böylece Milli Mücadele’nin fitili Denizli’den ateşlenmiştir. Kimsenin milli benliğine ve bütünlüğüne kast edici bir harekette bulunmayan Türk milleti, kendi birliğine kastedenlere de her zaman büyük dersler vermeyi başarmıştır. Tüm dünyaya verilmiş bir ders ve örnek olan bir mücadele için atılmış ilk adımın Denizlimizde olması bizim için ayrı bir gururdur. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadele kahramanlarımızın, tüm Şehitlerimizin ve tüm bu mücadelenin merkezini oluşturan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhları şad, mekanları cennet olsun. 15 Mayıs Milli Mücadele Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER