ÖZEL ÇAMLIK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ 47 YIL SONRA BULUŞTU

ÖZEL ÇAMLIK KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ 47 YIL SONRA BULUŞTU

Denizli’nin ilk özel koleji olan ve 1971 yılında açılan Özel Çamlık Koleji’nin öğrencileri, 47 yıl sonra buluştu. Duygusal anların yaşandığı buluşmaya okulun öğretmenlerinin de katılması etkinliğe ayrı bir anlam kazandırdı. Çamlık Koleji öğrencileri yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı, sohbet edip hasret giderdi. 


Özel Çamlık Koleji, 1971 yılında Fuat Dağdeviren, Mehmet Sevil ve İsmail Sözer tarafından 1971 yılında kuruldu ve Denizli’nin ilk özel okulu unvanını kazandı. Okulun ömrü çok uzun olmadı. Öğrencilerine 1977 yılına kadar eğitim veren okul, daha sonra ekonomik nedenlerle eğitime son verdi. 1971 ile 1977 yılları arasında yolu bir şekilde Özel Çamlık Koleji’ne düşen öğrenciler, Marla Restoran’da düzenlenen kahvaltılı organizasyonda bir araya geldi, ortaya çok renkli görüntüler çıktı. Okul öğrencilerinden Ali İsmet Ege, Canan Aykota Urganlıoğlu, Bilge Sevri Başöz, Nevrah Dağdeviren, Berrin Yağcı Özbaş, Selim Serter, Güner Göngören, Adnan İnceoğlu, Cengiz Bababalım ve öğretmen Fahrettin Alkan tarafından organize edilen buluşmaya, Denizli’nin yanı sıra başka illerde de yaşayan çok sayıda Çamlık Koleji öğrencisi katıldı. Yaklaşık 130 Çamlık Koleji öğrencisi ve öğretmeninin katıldığı özel buluşma, saygı duruşu ile başladı. Düzenleme komitesi adına hoş geldin konuşmasını Bilge Sivri Başöz yaptı. Yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başöz, “Öğretmenlerimiz ideolojik değil, idealistti. Bizlerin hayata hazırlanmasında büyük emek verdiler. Bugün bizler sapasağlam ayakta durabiliyorsak, bu sizlerin sayesindedir. Hepiniz hoş geldiniz, iyi ki geldiniz, iyi ki aramızdasınız” dedi.
 Konuşmanın ardından organizasyona katılan öğretmenlere çiçek verildi. Öğretmenler de duygularını dile getirdi. Okulun ilk müdürü Necdet Erdoğan, kurucuların okulu ilk olarak kendisine emanet ettiğini belirterek, tüm kuruluş sürecini tamamladıklarını ve eğitim hayatına başladıklarını söyledi. Konuşmaların ardından Özel Çamlık Koleji buluşması kahvaltı ile devam etti. Çamlık Koleji Ailesi’nin bu özel buluşması, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER