Özel İnsanlar Derneği’nden 30 öğrenciye sünnet şöleni

Özel İnsanlar Derneği Denizli Şubesi ile Özel İnsanlar Derneği Acıpayam Şubesi tarafından 30 öğrenci için Alaçatı Garden Kır Düğün Salonu’nda Toplu Sünnet Şöleni gerçekleştirildi.

Özel İnsanlar Derneği Denizli Şubesi ile Özel İnsanlar Derneği Acıpayam Şubesi tarafından 30 öğrenci için Toplu Sünnet Şöleni düzenlendi. Engelli ve maddi durumu olmayan öğrenciler için yapılan etkinlik Alaçatı Garden Kır Düğün Salonu’nda yapıldı. Şölene; Pamukkale Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Oyuncu Gülnihal Tosun, Fox Tv Ana Haber Spikeri Gülbin Tosun, aileler ve öğrenciler katıldı.

“ONLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kuruldukları iki yıldan beri engelli ve maddi insanların yanında olduklarını belirten Özel İnsanlar Derneği Denizli Şubesi Başkanı Aysun Tonel Karaaslan; “Her yıl aralık ayı sonunda ailelerimizle birlikte özel yemek düzenleriz. B unlar hem tanışma hem etkinlik. Bu yılda toplu sünnet şöleni yapıyoruz. Üyelerimiz veya bize başvuranların içinden maddi durumu olmayan yâda engelli olan çocuklarımızda 30 öğrencimizin şölenini yapıyoruz. 11-12 Aralık’ta bu çocuklarımızın sünnetleri yapıldı. Sabah çocuklarımızın tıraşlarını yaptık. Konvoyumuz Denizlimizi gezdi. Onların yanında olmaya devam edeceğiz. Onların elinden tutmak hepimizin görevi. Gönülleri fethetmeye devam edeceğiz” dedi.

“HER SAĞLIKLI BİREY POTANSİYEL BİR ENGELLİ ADAYI”

Özel İnsanlar Derneği faaliyetlerinin farkındalık oluşturmaya devam ettiğini belirten Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu; “Böyle bir etkinlik düzenlenmesi çok anlamlı. Özel İnsanlar Derneği bu tarz çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor. Aileler ve çocuklarımız için ne yapsak yetersiz. Onların yüzlerinin gülmesi bizler için sevindirici. Her sağlıklı birey potansiyel bir engelli adayı. Yarın ne olacağını bilemeyiz. Onların da bu hayatta yerleri var. Onların farkında olmalıyız” şeklinde konuştu.

“BURADA OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUM”

Etkinliğe özel davetli olarak katılan Fox TV Ana Haber Spikeri Gülbin Tosun; “Böyle bir etkinliğin yapılması çok anlamlı. Burada olmaktan dolayı mutluyum. Kendimi şanslı hissediyorum. Anne ve babaların çok gururlu bir gecesi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER