ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN YÖRESEL YEMEKLER FESTİVALİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN YÖRESEL YEMEKLER FESTİVALİ

Denizli İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Alanı öğrencileri tarafından Yöresel Yemekler Festivali yapıldı.

Denizli İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Alanı öğrencilerinin tarafından Yöresel Yemekler Festivali yapıldı. Okulun bahçesinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi yapılan festivalin açılış konuşmasını yapan İl milli Eğitim Müdür Mahmut Oğuz, “İlimizin ve değişik yörelerimizin meşhur yemekleri, okulumuzun Yiyecek İçecek Alanı öğrenci, öğretmen ve velileri tarafından hazırlanarak sergileniyor. Yapılan bu çalışmalarla ilimizin ve değişik yörelerimizin yemeklerinin tanıtımını yapmış oldu. Ayrıca kültürümüzün güzelliklerinin yaşatılmasını da amaçlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Festivale ayrı bir anlam katan ise özel öğrencilerimizin hazırladığı yemeklerden oluşmasıdır” dedi. 
 

Özel Öğrenciler Tarafından Hazırlanan Yemekler;

ARA SICAKLAR:

Mercimek Köftesi, Çiğ Köfte, Karışık kızartma, Mantı, Haşahaşlı Çörek, Gözleme, Yaprak Sarması, Yağ Mantısı, Su Böreği, Gül Böreği, Fasulye Yoğurtlaması, Börülce Böreği ve Avcı Böreği

ANA YEMEKLER
Kuru Patlıcan ve Biber Dolması, Ekşili Tavuk, Keşkek, Izgara Köfte, Arnavut Ciğeri, İzmir Köfte, Ekmek Dolması ve Pilav 

SALATALAR
Tatar, Börülce Salatası, Kısır, Turşu, Mercimek Köftesi ve Maş Fasulye Salatası 

TATLILAR
Çikolata Soslu kek, Kedidilli tatlı, Brovni, Profitorol, Kağıtta Kek ve Yaş Pasta

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211