Özel öğrencilerin performansı ayakta alkışlandı

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi 2021-2022 eğitim öğretim dönemi, özel öğrencilerin 80’ler ve 90’lar konseptinde gerçekleştirdiği birbirinden güzel gösteriler ile sona erdi. Özel bireylerin performansı ayakta alkışlandı.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi, Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel bireyler için yıl sonu etkinliği düzenledi. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte özel bireyler yeteneklerini sergiledi. 80’ler ve 90’lar temalı yıl sonu kutlamasında Akademi’nin özel kursiyerleri dans şov, bando, defile gösterileri ve dönemin sanatçılarını canlandırarak şarkı söyleyip geceye renk kattı. Mezuniyet programına; Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın yanı sıra, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, önceki dönem Denizli Belediye Başkanı Ali Marım, Engelsiz Yaşam Akademisi Veli Temsilcisi Yeter Çam, meclis üyeleri, muhtarlar, özel bireylerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

“AKADEMİMİZİN BİZDEKİ YERİ ÇOK ÖZEL”

Bir yıl boyunca gösterdikleri özverili çalışmadan dolayı özel öğrencilere teşekkür eden Belediye Başkanı Şeniz Doğan, "Bugün, bizler de onlar kadar heyecanlıyız. Engelsiz Yaşam Akademisi bizim projelerimiz arasında en özellerinden bir tanesi. Burada özel çocuklarımız eğitim görüyor. Engelsiz Yaşam Akademimizi her geçen gün geliştirmeye, yenilemeye gayret gösteriyoruz. Buraya gelen kursiyerlerimizin farklı farklı engelleri var. Yani eğitimlerimizi sadece genel olarak değil, bireysel olarak da sağlıyoruz. Hem bünyemizdeki çalışma arkadaşlarımıza hem de Halk Eğitim Müdürlüğü üzerinden ekibimize dahil olan sevgili öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ONLAR BİZİM KIYMETLİMİZ”

Öğretmenlerin özel öğrencilere yaklaşırken anne-baba gibi davrandığını belirten Başkan Doğan, “Öğretmenlerimizin kursiyerlerimizle olan ilgisi, sevgisi, onların gelişmelerine odaklanması, onlar üzüldüğünde, incindiğinde kendilerinin de o duyguları yaşadığı biliyorum. Merkezefendi Belediyesi olarak engelli bireylerin istihdamı konusunda çok hassasiyet gösteriyoruz. Onlar bizim kıymetlimiz. Onların her zaman yanındayız. 2019 yılında Engelsiz Parkı açtık. Muhakkak parklarımızda engelli çocuklarımız için bir oyuncağı oraya yerleştiriyoruz. Her birey ve her özel her birey aynı ekonomik sosyal-kültürel şartlara sahip değil. Bu anlamda dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Pandemi döneminde ulaşım ve birçok destek sağladık. Sosyal yardımlarımız var gücüyle devam ediyor” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI HER ALANDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Başkan Doğan, “Sadece özel bireyimiz değil o ailede yaşayan anne ve babaya da destek olmaya çalışıyoruz. Özel bireyler lütfen evde kalmasınlar. Aileler çocuklarının elinden tuttular, dışarıya çıkardılar. Her alanda onları görmek istiyoruz. Özel bireylerimiz çok heyecanlılar. Ben de onları görünce çok heyecanlandım. Onların bu mutluluğu, onların bu sahneye özgüvenle çıkması, ailelerin bu sevinci bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Yeter abla, özel çocuklarımızın, gençlerimizin hakkını sonuna kadar arıyor. Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“HER ÇOCUK BENİM ÇOCUĞUM”

Engelsiz Yaşam Akademisi’nin büyük bir nimet olduğunu dile getiren Engelsiz Yaşam Akademisi Veli Temsilcisi Yeter Çam, “Bizim çocuklarımızın dışarıya çıkıp sosyalleşebilmesi için Merkezefendi Belediyesi elinden gelen gayreti ve özveriyi gösteriyor. Her çocuk benim çocuğum. Onlar mutluysa ben de çok mutluyum. Öğrencilerimiz sizin için gösteriye günlerce emek verdi ve hazırlandı. Onları gözünüz ile değil gönlünüzle izleyin” dedi.

“VERİLEN EMEKLER ÇOK DEĞERLİ”

Ailelere fedakarlıklarından dolayı teşekkür eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Bu ülkede engelli ailesi olmak çok zor. Ben de bir engelli babasıyım. Sizin yaptığınız bu güzel çalışmalar ve emekler çok güzel şeyler. Özel çocukları büyüttünüz ve topluma kazandırdınız. Gecenizi gündüzünüze katıp fedakârlık yaparak çocuklarınıza zaman ayırdınız. Çocuklarımız hem eğlenecekler hem de eğlendirecekler. Bu özel insanları ve aileleri burada buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER