Özel PEV Okulları Amerika yolcusu

Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination (DI) Türkiye elemelerine katılan Özel PEV Okulları’nın takımları; DIatro ve PEV-er Rangers elde ettikleri başarılarla Amerika’da gerçekleşecek olan Global Final’e katılmaya hak kazandı.

Özel PEV Okulları Amerika yolcusu

Dünyanın en büyük yaratıcılık, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination (DI) Türkiye elemeleri, 28 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

30 farklı ülkede temsilcilikleri bulunan, kar amacı gütmeyen Destination Imagination’ın 2020 Türkiye Ulusal Turnuvası’na; Türkiye’nin seçkin okullarından binlerce öğrenci katılırken, Özel PEV Okulları da 7 takımı ile farklı kategorilerde yerini aldı.

Özel PEV Okulları takımlarından; PEV-er Rangers, ‘Teknik Kategoride’ Türkiye 1’incisi olarak büyük bir başarı elde etti.

DIatro takımı; ‘Güzel Sanatlar Kategorisi’nde Türkiye 3’üncülüğünün yanı sıra ‘Da Vinci Yaratıcılık Ödülü’ne layık görüldü. Özel PEV Okulları’nın iki takım da Amerika’da gerçekleşecek olan Global Final’e katılmaya hak kazandı. Lise takımı Wing Of The Avian ise ‘Bilimsel Kategori’de Renaissance Yaratıcılık Ödülü’nü kazandı. Etkinliğe katılan diğer tüm takımlar da kendi kategorilerinde güzel sonuçlara imza attı. Bilim, teknik, mühendislik, matematik, güzel sanatlar ve doğaçlama alanlarında yaratıcılıklarını kullanarak problemleri çözme konusunda iletişim becerilerini kanıtlayan PEV Okulları öğrencileri; organizasyonda turnuvaların yanı sıra gün boyunca öğretmenleri ile birlikte çeşitli oyun ve etkinliklere katılarak çok keyifli saatler geçirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER