ÖZEL SAĞLIK HASTENESİ ÜÇÜZ BEBEK SEVİNCİNE TANIKLIK ETTİ

ÖZEL SAĞLIK HASTENESİ ÜÇÜZ BEBEK SEVİNCİNE TANIKLIK ETTİ

Denizli Özel Sağlık Hastanesi, ender görülen bir olaya tanıklık etti. Denizli’de yaşayan Emine Doğan ile Rıza Doğan çiftinin üçüzleri normal yollarla dünyaya geldi. Eşine ender rastlanan doğum sonrasında üçüzler; sağlıklı olarak taburcu edildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde hemşire olan Emine Doğan ile özel bir şirketin muhasebecilik yapan Rıza Doğan ile 3 yıl önce hayatlarını birleştirdi. Mutlu giden evliliklerine çocuk da eklemek isteyen Doğan ailesi, üçüz sevinci yaşadı. Üçüzler, 35’inci haftada ve normal yollarla dünyaya geldi. 2 erkek 1 kız olarak dünyaya gelen üçüzlere; Mehmet, Murat ve Kezban ismi verildi. 2 bin 240 gram ve 46 santimetre olarak dünyaya gelen Mehmet, sağlıklı bir şekilde aileyle birlikte taburcu edildi. Bin 790 gram ve 45 santimetre olarak doğan Kezban, 10 gün; bin 450 gram ve 40 santimetre olarak dünyaya gelen Murat ise 30 gün solunum yetmezliği nedeniyle Bebek Yoğun Bakım Ünitesi’nde kaldı. Emine ve Rıza Doğan, yaklaşık bir ayın sonunda üç bebeğini de sağlıklı şekilde kucaklarına alarak evlerinin yolunu tuttu.

“DOĞAN AİLESİ, ÜÇÜNÜ DE SAĞLIKLI ŞEKİLDE EVLERİNE GÖTÜRÜYORLAR”
Hamilelik sürecinin ilk günlerinden beri ailenin yanında olan Özel Sağlık Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Rıdvan Erdemir, “Doğan ailesinin üçüzlerini bir ay hastanemizde misafir ettikten sonra bugün kendilerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Genelde üçüz bebekler acil alındıkları için sezeryan ile yapılıyor. Biz hastamızı normal doğum olması yönünde cesaretlendirdik. Kendisi de kabul etti. Gayet normal bir doğum ile üçüzlerini eline verdik. Birini hemen doğumdan sonra evine götürdü. Diğerini 10 gün, diğer bebeğimizi de 30 gün gelişimlerini tamamlayana kadar yoğun bakım ünitemizde kaldılar. Yoğun Bakım Ünitesi’deki arkadaşları da bebekleri bize sağlıklı bir şekilde verdikleri için de kutluyorum. Doğan ailesini de sağlıklı bebekleri için kutluyorum. Hastanemiz inşallah böyle doğumlara daha çok vesile olur. Denizli’deki sağlık kuruluşları açısından diğer illere oranla kalite standardı yüksek bir hastane grubudur. Denizlili hemşerilerim de bu yönden çok şanslı. Daha iyi hizmet vermek için çabalarımız devam edecek. Hamilelik süreci içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Normal doğumu biz kendilerine söylemiştik. Normalde çoklu doğumlarda 33 ya da 34’üncü haftalarında doğum olur. Bunlar da 35’inci haftada doğdu. Üçünü de sağlıklı şekilde evlerine götürüyorlar” dedi.

“HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞMADAN BEBEKLER TABUCU EDİLDİ”
Doğum sonrasında çocuklarla ilgilenen Özel Sağlık Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kazım Küçüktaşcı, şunları aktardı: “Birinci doğan bebekte herhangi bir sıkıntı olmadığı için doğrudan anne ile birlikte evine gitti. Ortanca ve küçük bebekte kiloları nedeniyle kuvözde kaldılar. Ciddi bir solonum problemleri olmadı. Her ikisi de kilo alımlarını tamamladıklarında ve kendileri emmeye başladıklarında anneye verildi. Yatış sürecinde herhangi bir ciddi problem yaşamadık. Ailenin bebeklerini sağlıklı bir şekilde büyütmelerini diliyoruz. Normalde üçüz bebekler genellikle sezeyan ile doğum yapılır. Hem ailenin bu yönde istekli olması ve Rıdvan Bey’in de desteğiyle normal doğum ve sorunsuz bir şekilde yapılması büyük bir başarı. Prematüre bebekler normal doğum esnasında sıkıntı yaşayabilme riski olan bebeklerdir. Üçü de herhangi bir sıkıntı yaşamadan doğdular. Tedavi süreçleri de gayet güzel gitti. Herhangi bir sorunla karşılaşmadan bebekler tabucu edildi.”

İBRAHİM ALAYONT-GÜRKAN GÖK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER