ÖZEL SUPÇİN ÇOCUK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ İNGİLTERE’Yİ GEZDİ VE DİL ÖĞRENDİ

Eğitim-öğretim yılı boyunca çocukların tüm derslerine destek hizmetinin yanı sıra haftada 4-6 saat arası verilen İngilizce dersleri ile alanında fark yaratan Özel Supçin Çocuk Kulübü, öğrencilerini İngiltere’ye götürdü.


Özel Supçin Çocuk Kulübü, eğitim-öğretim alanında fark yaratmaya devam ediyor. Kulüpte öğrencilere haftada 4-6 saat arası İngilizce dersleri veriliyor. Öğrencilerin dil pratikleri yapabilmeleri adına Kulüp, 11-19 yaşları arasındaki çocuk ve gençleri İngiltere’ye götürdü. Geziye dair açıklamalarda bulunan ve kurumun başarı ortalamasının 97 olduğunu vurgulayan Özel Supçin Çocuk Kulübü Sahibi Emine Supçin; “İngilizce derslerinin neticesinde dileyen çocukların dil pratiklerini İngiltere’de yapabilmeleri için okul ayarlıyoruz. Öğrencilerimizle İngiltere’deki Harrow House College’a gittik. Çocukların bu şekilde dil gelişimlerinin ilerlediğini, özgüvenlerinin arttığını düşünüyoruz. Londra bölgesinde bulunan, Bournemouth şehri yakınlarındaki Swanage Kasabasındaki Harrow House College, deneyimli kadrosu ile uzun yıllardır uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Geniş spor tesisleri, açık büfe yemek salonu, kapalı yüzme havuzu ve nitelikli öğretmenlerle işlenen İngilizce dersleri çocukların hafızasında yer etti. Okulun düzenlediği gezilerle hem parklarda eğlendiler, hem de müze, kilise gibi tarihi önemi olan binaları ziyarette bulundular” dedi.

“ÖĞRENCİLER MANŞ DENİZİ’NDE YÜZDÜLER”
Supçin sözlerinin devamında ise şunları aktardı: “Swanage geleneksel İngiliz pubları, kaliteli restoranları, kaldırım kafeleri, eğlence parkları, karnavallar, fuarlar, festivaller, canlı müzik, sinema, tiyatro, disko, yürüyüş parkurları, yemyeşil doğası, muhteşem manzarası ve müzeleriyle tarihle bütünleşmiş modern bir yaşam tarzı, canlı ve eğlenceli bir atmosfer sunan harika bir kıyı kasabasıdır. Çocuklar deniz görür de durur mu? Elbette Manş Deniz’inde yüzdük diyeceklerdi döndüklerinde. Yüzdüler de. İngilizceyi İngiltere’de konuşuyor olmak, ülkemiz çocuk ve gençlerindeki dil korkusunu yenmelerini sağlıyor. Modern bir ülkenin insana saygısını, doğaya saygısını görüyor ve bir dünya insanı olmanın yolunu keşfediyorlar. Kendi ülkesi ile karşılaştırma yapıyor ve işte tam o noktada birey olma bilinci gelişiyor.”

ÇOCUKLARDAN GEZİ NOTLARI
Yakup Eren Akdağ: “Okul çok büyük ve çok güzel. Herkes güler yüzlü ve ilgili. Odalarımızda başka milletlerden çocuklarla kaldık. Örneğin; benim oda arkadaşım bir Fransız’dı. Onun dili başka, benim dilim başka ama İngilizce anlaşmak gerekti tabi.”

Kağan Gençay: “Okula ve genel olarak Londra’ya hayran kaldım. Ders içi ve ders dışı faaliyetlerde dili kullanmak benim konuşma korkumu yenmemi sağladı. Ms. Supçin Çocuk Kulübüne ve özellikle bize rehberlik eden Emine Supçin’e teşekkür etmek isterim.”

Haktan Sarıoğlu: “Bir sürü yabancı arkadaş edindim. Telefon numaralarımızı alıp verdik. Çinli oda arkadaşlarım çok konuşkandı.”

Hasan Berke Bilki: “Üniversiteyi İngiltere’de okumayı düşünüyorum. Bu eğitim gezisi hayatımda kocaman bir pencere açtı.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER