ÖZKAN, AYAKKABI ÜRETİCİLERİNİN VE TEKSTİL TASARIMCILARININ DERTLERİNİ DİNLEDİ

 ÖZKAN, AYAKKABI ÜRETİCİLERİNİN VE TEKSTİL TASARIMCILARININ DERTLERİNİ DİNLEDİ

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Yeşilyuva Ayakkabı Üreticileri Kooperatifi ve Denizli Tekstil Tasarımcıları Derneği’ni ziyaret etti. Acıpayam İlçesi’ne bağlı Yeşilyuva Mahallesi’nde bulunan Yeşilyuva Ayakkabı Üreticileri Kooperatifi’ni ziyaret eden Milletvekili Özkan, ayakkabı imalatçılarının dertlerini dinledi. Kooperatifin çalışmaları hakkında Milletvekili Cahit Özkan’a bilgi veren Yeşilyuva Ayakkabı Üreticileri Kooperatifi Başkanı Arif Alagöz, sektörün beklentilerini ve sorunlarını Milletvekili Özkan'a aktardı. Ayakkabı üreticiliği yapan, bu sektöre bilgi, yetenek ve tecrübeleriyle değer katmış Yeşilyuvalı ayakkabı üreticilerinin, teknik personel ihtiyacını karşılamak ve uzman tasarımcılar yetiştirmek için Pamukkale Üniversitesi bünyesinde bölüm açılmasıyla alakalı çalışmalar yapacağını söyleyen Özkan, "Yeşilyuva ayakkabı imalatında sadece Denizli'de değil, Türkiye'de marka olmuştur." ifadelerini kullandı.

Kooperatifin yapmış olduğu çalışmaları takdir ettiğini belirterek, ayakkabı üreticilerine her konuda destek olacağını dile getirdi. Toplantının ardından imalat tezgahının başına geçen Milletvekili Özkan, ayakkabı dikti. Samimi bir ortamda gerçekleşen bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yeşilyuva Ayakkabı Üreticileri Kooperatifi Başkanı Arif Alagöz, Milletvekili Cahit Özkan'a teşekkür etti.
Daha sonra Denizli Tekstil Tasarımcıları Derneğini ziyaret eden Milletvekili Özkan, dernek yönetimiyle tekstil tasarımcılarının sorunları üzerine istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Dernek faaliyetleri hakkında Cahit Özkan'a bilgi veren Başkan Tülay Pay, tekstil tasarımcılarının sorunlarını ve beklentilerini milletvekiline aktardı.
Sorunları not eden Özkan, çözümüyle alakalı çalışmalar yapacağını söyledi.Tekstil ürünlerine estetik, teknik ve işlevsellik kazandırma açısından tekstil tasarımcıların önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Özkan; "Tekstil tasarımcılarımız ne kadar alanında uzman ve yenilikçi çalışmalar yaparsa, ürettiğimiz ürünlere olan talep de o kadar artacak, ithalatımız ve ihracatımız katlanacaktır." dedi.
Denizli Tekstil Tasarımcıları Derneği Başkanı Tülay Pay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Milletvekili Cahit Özkan'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211