ÖZKAN: GÜÇLÜ TÜRKİYE, HUZUR VE İSTİKRARIN GÜVENCESİ DEMEKTİR

ÖZKAN: GÜÇLÜ TÜRKİYE, HUZUR VE İSTİKRARIN GÜVENCESİ DEMEKTİR

Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi AV. Cahit Özkan; “Herkes biliyor ki, güçlü bir Türkiye, bu bölgede huzur ve istikrarın güvencesi durumundadır. Dış politikada söz sahibi bir Türkiye, oynanan oyunları bozan ülke demektir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi AV. Cahit Özkan, Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı. Küresel güçler tarafından, Ortadoğu ‘da oynanan oyunun başarılı olabilmesinin, ancak Türkiye’nin zayıflamasına, tökezlemesine ve düşmesine bağlı olduğunu belirten Özkan; “Herkes biliyor ki, güçlü bir Türkiye, bu bölgede huzur ve istikrarın güvencesi durumundadır. Dış politikada söz sahibi bir Türkiye, oynanan oyunları bozan ülke demektir. Ekonomik bakımdan kimseye ihtiyacı olmayan Türkiye, aynı zamanda tüm kardeş ve dostlarının da aydınlık günlerinin müjdecisi demektir. Bunun için, ülkemiz içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

“OYNANMAKTA OLAN OYUNLARI DA BOZACAĞIZ”
Özkan açıklamasında şunları aktardı: “Ülkemize çizilen sınırlara, küresel güçlere ‘eyvallah’ demedik. Gücümüzü sadece milletimizden aldık.  Bu güvenle üzerimize giydirilmeye çalışılan acziyet kıyafetini yırtıp attığımız için hedef alındık. Gezi olayları, 17- 25 Aralık yargı-emniyet darbesi, bölücü örgütün çukur eylemleri ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi, Türkiye’nin önüne set çekme planlarının, farklı kılıflar giydirilmiş safhalarından ibarettir. Suriye, Irak ve İran’da oynanan bölme, parçalama, etnik ve mezhebi kışkırtma girişimlerinin amacı, Türkiye’yi güneyden kuşatmaktır. Bunlar samimi değil, dürüst değil. Bu ülkeyi parçalamak, bölmek için bu adımları attılar. Mücadelemizi de sonuna kadar devam ettireceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu kuşatma faaliyeti sadece fiziki sınırlarımızdan ibaret de değildir. Burada ülkemizin iç işlerini de hedef alan komple bir oyundan bahsediyorum. Allah’ın izni, milletimizin dirayetiyle, daha önceki saldırıları bertaraf ettiysek, hali hazırdaki oyunları da bozacağız, kimse merak etmesin.”

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ”
Bölgede iç çatışmaların, acıların, gözyaşlarının hiç dinmediğine değinen Milletvekili Özkan:  “Tek parçayken bile huzur ve güven ortamını yakalayamamış bu bölgelerin, şimdi ‘demokrasi getireceğiz’ yalanları ile paramparça bir hale getirilerek; çok daha iyi hale geleceğini beklemek, akıl karı değildir. Çünkü bizim gücümüz; ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diye ifade ettiğimiz sağlam temellerimizden gelmektedir. Bu temellerden tek birine bile halel gelmesine izin vermeyeceğimiz gibi, hiçbir vatandaşımızın bunlardan tek biriyle dahi bağını koparmasına rıza göstermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da her defasında vurguladığı gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, bizim çıkış yolumuz budur” dedi.

“ÜLKEMİZLE BERABER TÜM BÖLGEMİZDE BARIŞ İSTİYORUZ”
“Biz insani eşrefi mahlûkat olarak görüyoruz” diyen Özkan, şöyle devam etti: “Biz mazluma bakarken Kürt, Türkmen, Arap, Çerkez, Tatar görmüyoruz; sadece ve saden insan görüyoruz, can görüyoruz. Her şeyden öte kendimiz için ne istiyorsak, dünyada ki tüm kardeşlerimiz için de aynısını istiyoruz. Ülkemizle beraber tüm bölgemizde barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz; herkes için huzur, güven istiyoruz. Türkiye’nin milli birliğini, toprak bütünlüğünü, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini hedef alan plan ve faaliyet yapmak kimsenin haddine değildir.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER