ÖZKAN, 'HEDEFİMİZ; 80 MİLYON'

ÖZKAN, 'HEDEFİMİZ; 80 MİLYON'

Partisinin hafta sonunda yapılan kongrelerine katılan AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Hedefimiz yüzde 50+1 değil, hedefimiz 80 milyon. AK Parti Teşkilatları olarak bu bilinçle çalışacağız” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, haftasonu yapılan AK Parti Baklan 5. Olağan Gençlik Kolları Kongresi ve Beyağaç 6. Olağan İlçe Kongreleri’ne katıldı.  Kongrelerde partililere seslenen Özkan; ilçe kongrelerinin, Denizli'ye ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu. 2019 seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Milletvekili Özkan, “Teşkilatlarımızın yenilenmesi ve 2019 da milletimizi zaferlerle buluşturmak tarihi bir öneme sahip. Onun için teşkilatlarımız yenilenirken benim bir görevim kalmadı demek bizim siyasi anlayışımızda dava bilincimizde yoktur. Ancak Çanakkale'de, Yemen'de, Trablus'ta, Sarıkamış'ta, Kocatepe'de, Cumhuriyetimiz kurulurken, benim görevim var mı dediler mi? O görüş bu görüş demeden hep beraber omuz omuza vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve namusumuza nasıl sahip çıktı isek, bugün de aynı şuurla ülkemizin bekası için, 2019 seçimleri için çalışmak zorundayız. Bu ülke düşerse, AK Partili, CHP'li, şu görüş, bu görüş demeden hepimiz düşeriz. Sonra bu günlere dönmek mümkün olmaz. Onun için hedefimiz yüzde 50+1 değil, hedefimiz 80 milyon. AK Parti teşkilatları olarak bu bilinçle çalışacağız” diye konuştu.

“80 MİLYONU BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”
Milletvekili Özkan, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülkede, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AK Parti hükümetlerinin milletimize kazandırdığı hizmetlerin en büyüğü ve en önemlisi, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet altında 80 milyonu bir araya getirmektir. Ülkemizde yapılan yatırımların gerekçesi, bu ülke kaynaklarının emperyalizme, İMF'ye, faiz lobisine, petrol şirketlerine, silah baronlarına gitmemesi, bu ülkede kalması sayesinde olmuştur. Bunu nasıl başardık? İstikrarla. İstikrar neyle olur? Birlik ve beraberlikle. Yabancı devletler dışarıdan bakıyor, bizi sürekli izliyor. Bunların içinde nasıl nifak oluştururuz? Nasıl Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-antilaik, nasıl birbirlerine düşürürüz gayreti içersindeler. Eskiden çok kolay yapıyorlardı. Faili meçhul cinayetlerle, sağcı-solcu kavgalarıyla, millet birbirine düşürülüyordu. Halbuki bizim farkımız öyle değil. Biz biriz.”

"BU MİLLET KADİRŞİNAS BİR MİLLETTİR"
Türk milletinin aziz millet olduğunun altını çizen Özkan; “Bizim aziz milletimiz kadirşinastır. Kendine bir hizmet eden olursa, kendisine yardım eden olursa, bu milletin emanetini baştacı yapan olursa, o hizmeti yapanlara gerekli kadrini, lütfunu, şükrünü gösterir. Bizim milletimiz hiçbir zaman yapılan hizmetleri yok saymaz. Bakınız 15 yıldan beri iktidardayız. Dünyada hiçbir ülkede böylesi iktidarda kalan bir hükümet yok. Her hükümetimiz bir öncekinden Allah'ın izni ile daha güçlü geldi. Daha fazla milletimizin desteğiyle geldi” diye konuştu.

"KUDÜS MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ VE KIRMIZI ÇİZGİSİDİR"
Filistin’de yaşananları da tepki gösteren Özkan, “Filistin, yüzyıllar boyu farklılıklara tahammülün, hilal, haç ve davut yıldızının bir arada barış içinde yaşadığı bir merkez olmuştur. 1917'de Osmanlı'nın bölgeden çekilmesinin ardından, tam 100 yıl boyunca Filistin, Şam, Bağdat kan ve gözyaşına boğuldu. Sürgünler, iltica hareketleri, soy kırımlar.. İşte İsrail’in yaşattığı o zulümler, Cenin'de, Gazze Şeridi’nde, Sabra ve Şatilla'da ve buna benzer yüzlerce Filistin kentinde, binlerce, on binlerce Filistinli'nin şehit olmasına, bir zamanlar bizim gönül coğrafyamızın içersinde olan bölgede, kan ve gözyaşını maalesef egemen kıldılar. Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir ve kırmızı çizgisidir. Kudüs’ün statüsünün korunması hayati bir öneme sahiptir. İslam dünyası ve arap ülkeleri Kudüs’e karşı üzerlerine düşen tarihi sorumluluğu yerine getirmelidir” dedi.

"BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DEĞİL, DÜNYA SİLAH ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya beşten büyüktür’ sözünü hatırlatan Özkan; şunları aktardı: “Çin'i, Amerika'sı, İngiltere'si, Rusya'sı bakıyoruz bunlar bugün dünyada neyin birliğini kurmuşlar? Nedir bu birleşmiş milletler? Bu isim yanlış bir isim. Bu isimin gerçeği "Dünya silah üreticileri birliği"dir. Bu silah üreticileri diyorlar ki silahları üretiyoruz her türlü konvansiyonel her türlü kitle imha silahımız var. Birbirlerimizi öldürüyoruz. Bunu yapmayalım diyorlar. Ne yapalım? İt iti ısırmaz anlayışıyla bir birlik kuralım, İslam coğrafyasını da tatbikat bölgesi yapalım. Silahlarımızı onlar üzerinde deneyerek, onlarda petrol de var. Veririz silahı, alırız petrolü. Onlar kan ve gözyaşına boğulur, fitne ile ihanetle, ihtirasla. Biz de gül gibi yaşarız diyorlar.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER