ÖZKAN; 'MEHMETÇİĞİMİZİN ELİNİ GÜÇLENDİRDİK'

ÖZKAN; 'MEHMETÇİĞİMİZİN ELİNİ GÜÇLENDİRDİK'

Gündeme ilişkin değerlendirme yapan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan; Zeytin Dalı Operasyonu hakkında konuştu. Özkan; “operasyonda kullanılan silahlarımızın yüzde 70’i yerli ve milli silahlar. Yerli kaynaklı silahlar yapmak suretiyle Mehmetçiğimizin elini güçlendirdik.  Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağladık” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, partisinin grup toplantısından sonra, basınla bir araya geldi. Gündemi  değerlendiren Özkan, Zeytin Dalı Operasyonu hakkında konuştu. Harekat öncesinde ve başladığı sırada, bölge ülkelerinin hemen hemen hepsi ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini, Birleşmiş Milletler'de meseleyi tüm açıklığı ile ifade etmeye gayret ettiklerini belirten Özkan, “Meselenin barışçıl çözümü ile ilgili, terör devleti ne müsaade edilmemesi ve terör örgütüne silah ve mühimmat yardımda bulunulmaması için tüm müttefiklerimiz de gerekli adımlar atıldı. Şu anda 5 bin TIR’ın üzerine çıkmış bir silah yardımı var. ABD Başkanı Trump, 30 kilometrelik güvenli bölge teklifine Cumhurbaşkanımız; ‘sizin verdiğiniz silahlar 60 kilometre menzilli ise orada 30 kilometre güvenli hattın bir anlamı kalabilir mi?’ diye cevap vermiştir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya sisteminden izole edilmiş bir devlet olmadığını vurgulayan Özkan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin NATO'nun en büyük silahlı güçlerinden biri olduğuna değindi. Operasyonda kullanılan silahlar hakkında da konuşan Özkan “Hamdolsun savunma silahlarımızın yüzde 70’ini yerli ve milli silahlar. Silahlarımızı yerli kaynaklarla yapmak suretiyle Mehmetçiğimizin elini güçlendirdik.  Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağladık. Bizim operasyon yaptığımız bölgedeki herkes bizim kardeşimiz, akrabamızdır. Dilimiz, dinimiz, kültürümüz aynıdır. Afrin, İdlip Cerablus, Menbiç, Fırat'ın doğusu, Kerkük, Musul, Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde kalan bölgelerdir” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN BÜTÜN İLLERİNDEN TEMSİLCİLER ANKARA’DA BİR ARAYA TOPLANDI”
Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a bu ülkenin kurtuluşu ve kuruluşu için yola çıktığında, düzenlediği kongrelerden, bu ülkenin istiklalini ve istikbalinin sağlanması için milletçe topyekün mücadele kararları çıkmıştı. Ülkemizin bütün illerinden temsilciler Ankara’da bir araya toplandı ve hamdolsun büyük zaferler kazandık. Şuan da benzeri bir şekilde topyekün bir savaş vermekteyiz. Fakat ana muhalefet partisinin bunu böyle yorumlamak yerine, PYD, YPG ve KCK’ya destek verme adına, oradaki milli ve yerli yapılanmalar üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve hükümetine saldırması hiçte kabul edilebilir bir durum değildir. Bizler bu coğrafyanın kan ve gözyaşı coğrafyası değil, barış ve huzur coğrafyası olmasını istiyor, bu yolda da emin adımlarla yürüyoruz.”

GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER